90-cio lecie urodzin Barbary Hodara

dodano: 09-12-2013

Mieszkanka Mielęcina Pani Barbara Hodara 4 grudnia skończyła 90 lat. Urodziła się koło Stanisławowa na Ukrainie. Podczas wojny została  z rodziną wywieziona na roboty do Niemiec. Po wojnie wraz z mężem i dwójką dzieci przybyła na ziemie zachodnie. Mieszkała w różnych miejscach zwłaszcza tam gdzie można było znaleźć pracę, głównie w dawnych Państwowych Gospodarstwach Rolnych Zawodowo nigdy nie pracowała.

W 1983 r. zmarł mąż gdzie od 31 lat jest wdową. Obecnie ze względu na wiek i pomoc osób drugich mieszka w Mielęcinie wraz z córką i wnuczką, która na co dzień zajmuje się opieką zarówno nad swoją mamą jak i babcią.

Z okazji tak pięknego jubileuszu z wizytą do jubilatki przybył Burmistrz Pyrzyc Jerzy Marek Olech, który złożył serdeczne życzenia, wręczając bukiet kwiatów i list gratulacyjny.