Urząd Miejski w Pyrzycach

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
logo

Piknik siatkarski

dodano: 09-10-2013

W dniu 28 września 2013 roku odbył się pierwszy Piknik siatkarki, organizowany przez Burmistrza Pyrzyc i Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Pyrzycach . Współorganizatorami sportowego spotkania byli także PMOS, Restauracja Park - p. Matyjasik , Pyrzycki Dom Kultury, PPK, oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach. Piknik miał miejsce w Parku Jana Pawła II przy Restauracji Park . Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał pan Marek Jerzy Olech, burmistrz Pyrzyc.

Organizatorzy w sposób subtelny połączyli promocję zdrowego stylu życia, rozwijanie pasji związanych ze sportem z pokazaniem rodzącej się tradycji nowego podmiotu szkolnego jakim jest Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Pyrzycach. Szkoła powstała w 2010 roku przy pyrzyckim gimnazjum. Dyrektorem GMS w Pyrzycach jest pan Wojciech Pardała. Na pikniku ,dla jego uczestników dostępny był punkt informacyjny szkoły mistrzostwa sportowego. Można tam było dokonać pamiątkowego wpisu do kroniki szkolnej i uzyskać pożądane informacje o szkole.

Piknik siatkarki okazał się dobrą alternatywą spędzenia sobotniego popołudnia. Na imprezę przybyli nie tylko zaproszeni goście tj. działacze sportowi i byli zawodnicy Żak Pyrzyce, ale także mieszkańcy Pyrzyc. Wśród bawiących na pikniku byli obecni także nauczyciele oraz rodzice uczniów Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego, którzy kibicowali swoim dzieciom w rozgrywkach siatkarskich na trzech przygotowanych boiskach.. Towarzyskie mecze rozegrały zaproszone drużyny z Pyrzyc i Giżyna (Szkoły Podstawowej), Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi, z Gimnazjum Społecznego, z Żabowa oraz gospodarze czyli drużyna z GMS w Pyrzycach. Rozgrywki były zacięte i pełne emocji. Grający swoją postawą pokazali, że w siatkówce nie liczy się tylko kunszt gry i zwycięstwo ale i kultura gry oraz zasady fair play. Zdrowa, pozytywna rywalizacja powinna być wartością propagowaną i powszechną we wszystkich dyscyplinach sportowych.

Oprócz piłki siatkowej na pikniku można było posłuchać muzyki. Na przygotowanej scenie zagrały następujące zespoły: zespół „Dlaczego nie” działający przy Domu Kultury w Pyrzycach pod kierunkiem pana K. Wojtasika, oraz zespół „Band” ze Stargardu Szczecińskiego. Wypoczywający na pikniku mogli skorzystać ze stanowiska kulinarnego, które oferowało dania grillowe oraz napoje. Przy specjalnie do tego przygotowanych stołach zgromadzeni mogli posilić się i odpocząć. Swoje meni oferowała także Restauracja Parkowa.

Dobra organizacja pikniku przyczyniła się do przyjaznej, miłej atmosfery wypełnionej „duchem sportowej rywalizacji”, śmiechem, żartami, rozmową w kuluarach i muzyką . Nawet początek jesieni okazał swoje łaskawe oblicze w postaci pięknej, słonecznej pogody.

Atrakcją imprezy był mecz pomiędzy dwoma pokoleniami tj: obecnymi zawodnikami Żaka Pyrzyce, a byłymi zawodnikami, czyli „Dino Żak Pyrzyce.” Sentymentalna podroż na boisko byłych zawodników okazała się owocna. Dinozaury siatkówki wygrali spotkanie. Ale przecież wynik nie był najważniejszy. Cenniejsze okazały się dobre emocje, fajna zabawa.

Wszyscy zawodnicy otrzymali z rąk Burmistrza Pyrzyc i Dyrektora GMS w Pyrzycach pamiątkowe dyplomy. Śmiało można powiedzieć, że tradycja Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w postaci Pikniku siatkarskiego została rozpoczęta. Zapraszamy już teraz Wszystkich za rok.

Galeria zdjęć


Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

szukaj Szukaj na stronie
e-Urząd

foto co? gdzie? kiedy?

Pytanie do Burmistrza

tv Nasz kanał TV

foto W obiektywie...

Unijne i krajowe fundusze pomocowe

Instytucje

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia