Urząd Miejski w Pyrzycach

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
logo

Uhonorowali Zasłużonych

dodano: 26-02-2013

     Już po raz szósty w wypełnionej po brzegi hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pyrzycach, z udziałem wielu zaproszonych gości oraz osób związanych ze sportem całego regionu zachodniopomorskiego, odbyła się doniosła uroczystość „Hall of Fame” – Galeria Sławnych i Zasłużonych Ludzi Sportu Ziemi Pyrzyckiej.

    Kolejny raz wyróżniono i udekorowano ludzi, którzy swoją ogromną pracą i wybitnymi osiągnięciami sportowymi promowali i promują ziemię pyrzycką na arenach całego kraju, a nawet świata.
     Honorowy patronat nad uroczystością objęła Pani Anna Mieczkowska – Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.
Od 2008 roku, co roku w miesiącu lutym, Honorowa Kapituła (w składzie: Jan Rola - nauczyciel i wychowawca, Ewa Bogacka – ekonomista, Prezes BACKER OBR w Pyrzycach, Stanisław Janicki – reporter i humanista, Krystyna Marszałek – przedsiębiorca, Janusz Michalski – trener sportowy, Roland Żwierełło – lekarz oraz Marek Olech – burmistrz Pyrzyc) realizuje przyjęte zamierzenia i dokonuje wyboru laureatów w kategorii działacz, trener i sportowiec.
Do grona najwybitniejszych ludzi w dziedzinie sportu, których portrety ozdabiają ściany pyrzyckiej hali – min.: Wojciecha Matusiaka i Lecha Piaseckiego, Danuty Bartoszek, Ewy Wrzosek czy Pawła Januszewskiego, w tym roku dołączyli: działacz - Józef Frątczak (zawodnik, długoletni działacz LZS „Sęp” Brzesko. Współtwórca budowy boiska sportowego w Brzesku. Od 2003 roku honorowy prezes klubu LZS „Sęp” Brzesko), trener – nieżyjący już Leszek Słoninka (trener wielu dyscyplin sportowych – lekkoatletyki, piłki siatkowej, tenisa stołowego. Twórca klubów sportowych: „Piast” Pyrzyce, „Żak” Pyrzyce, „Tęcza” Tetyń. Za Działalność zawodową i społeczną odznaczony min. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką Zasłużonego Działacza Sportowego. Uchwałą Rady Miejskiej w Pyrzycach z 27.04.2006 r. nazwano pyrzycki Stadion Miejski   im. Leszka Słoninki oraz sportowiec Jerzy Streich – (9 – krotny medalista Mistrzostw Polski Piłce Siatkowej z drużyną Stal Stocznia Szczecin. Reprezentant Polski i uczestnik Mistrzostw Europy Juniorów  w Piłce Siatkowej).
    Motywem przewodnim piątkowej uroczystości był „Broadwayowski show”. Podczas, gdy w tle rozbrzmiewał utwór z musicalu „Upiór  w operze”, przez szpaler ogniowy zeszli na scenę prowadzący – Monika Wrzosek i Piotr Olech, którzy swoimi strojami dopasowali się  w klimat uroczystości. Elegancją i wdziękiem Grupa Taneczna Magnifique Dancers ze Szczecina zaprezentowała mix najbardziej barwnych, kolorowych i roztańczonych choreografii: can – can, Life is Bararet, Candyman i Mażoretki. „Trzech Tenorów”: Mateusz Fejczuk, Adam Krzewicki, Mateusz Czerwonka i Fabian Pietraszkiewicz (dyrygent) – uczniowie kl. III b Szkoły Podstawowej nr 2 w Pyrzycach, których opiekunem jest Pani Barbara Zasada, wykonaniem utworu – toastu „Libiami” z „Traviaty” Giuseppe Verdiego uświetnili najwybitniejsze głosy artystów operowych wszech czasów: Plàcido Domingo, José Carrerasa i Luciano Pavarottiego. Kolejną odsłoną Galerii był występ taneczny młodych adeptów z Klubu Tańca Sportowego FLESZ z Nowogardu pod kierownictwem Mikołaja Kubiaka. W zaprezentowanym quickstepie i Javie pary ukazały urodę, wdzięk i harmonię ciała.
Natomiast w wielkim finale w choreografiach – Forever, Burlesque, Sexy Silk, Las Vegas Show - zmysłowych i pełnych seksapilu, które rozpalają widzów do gorączki – po raz kolejny swój wielki kunszt zaprezentowały dziewczęta z Grupy Taneczna Magnifique Dancers, której założycielem jest Przemysław Łuczak, kierownikiem i choreografem - Joanna Węgrzynowicz.
    Ozdobą uczty duchowej były fanfary odgrywane przez zespół, który tworzą uczniowie i nauczyciele Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej I,  a który prowadzi Krzysztof Figiel.
     Gracja układów, polot i serdeczne uśmiechy wzbudziły aplauz publiczności. Gromkie oklaski i wyrazy podziwu żegnały dziewczęta i chłopców.
Widowisko to było dopełnieniem wartości, które niesie ze sobą galeria „Hall of Fame”, dlatego też pyrzycka uroczystość honorowania zasłużonych pozostanie na zawsze „wielka” i niepowtarzalna.
     Organizatorzy Gali bardzo serdecznie dziękują wszystkim za pomoc i zaangażowanie w zorganizowaniu tej prześlicznej uroczystości.

Galeria zdjęć


Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

szukaj Szukaj na stronie
e-Urząd

foto co? gdzie? kiedy?

Pytanie do Burmistrza

tv Nasz kanał TV

foto W obiektywie...

Unijne i krajowe fundusze pomocowe

Instytucje

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia