dodano: 19-11-2021

KOMUNIKAT!!!

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuje, że zmianie uległy wymagania dotyczące weryfikacji złożonych przez Państwa oświadczeń w ramach przeprowadzonego naboru dla konkursu „Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym”.

Gmina Pyrzyce (Wnioskodawca) została zobowiązana do weryfikacji złożonych oświadczeń w zakresie zatrudnienia w PPGR. Według zaktualizowanych informacji otrzymanych w dniu 18.11.2021 r. od weryfikatora Komisji Przyznającej Granty, informacje takie jak zeznania osób fizycznych, nie stanowią podstawy do uznania prawidłowego poświadczenia zatrudnienia w PPGR.

W związku z powyższym Gmina Pyrzyce wystąpiła do Zachodniopomorskiej Składnicy Akt w Łobzie o sprawdzenie i potwierdzenie, że osoby wskazane w oświadczeniu pracowały niegdyś w zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej i zamieszkiwały w miejscowości objętej PPGR.

Powyższe nie dotyczy osób, które załączyły do oświadczenia dokumenty wystawione przez instytucje organu publicznego (np. świadectwa pracy, umowy o pracę) potwierdzające pracę krewnego w PPGR.

Oświadczenia, których nie uda się poprawnie zweryfikować w archiwum zostaną odrzucone.

Burmistrz Pyrzyc

(-) Marzena Podzińska