INFORMACJA

e-mail: sekretariat@pyrzyce.um.gov.pl
www.pyrzyce.um.gov.pl

INFORMACJA

Z przyjemnością informuję o nadchodzących wyborach do utworzonego Młodzieżowego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

Pierwsza kadencja Młodzieżowego Sejmiku rozpocznie się od dnia 1 stycznia 2022 r. i zakończy się w dniu 31 grudnia 2023 r.

Zachęcam młodzież z naszego regionu do udziału w rekrutacji powołanego organu, do którego w terminie do dnia 30 listopada br. zostanie wyłonionych 30 radnych z województwa zachodniopomorskiego.

O mandat radnego mogą ubiegać się młodzi ludzie, którzy w dniu wyboru ukończyli 15 rok życia i nie ukończyli 25 lat.

Organizacjami udzielającymi rekomendacji dla kandydatów na Radnych Młodzieżowego Sejmiku są m.in. młodzieżowe rady gmin i powiatów, organizacje młodzieżowe (np. stowarzyszenia, fundacje), samorządy uczniowskie szkół średnich (szczegóły opisane w załączonym Statucie).

Kandydatury do Młodzieżowego Sejmiku można zgłaszać do Komisji Wyborczej w terminie  8-19 listopada 2021 r. Wzór formularza zgłoszeniowego znajduje się na stronie http://www.mlodziez.wzp.pl/wybory-do mlodziezowego-sejmiku-wojewodztwa-zachodniopomorskiego/.

Formularz zgłoszeniowy należy przesłać najpóźniej do dnia 19 listopada 2021 r. poprzez przesłanie skanu na adres e-mail: wspolpraca@sdsm.szczecin.pl oraz pocztą tradycyjną na adres Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego, Pl. Kilińskiego 3,  71-414 Szczecin.

Statut MSWZ

Uchwala nr 1 21 Komisji Wyborczej MSWZ Formularz zgłoszeniowy kandydata na radnego Młodzieżowego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego

Burmistrz Pyrzyc

(-) Marzena Podzińska