SPOTKANIE AUTORSKIE

dodano: 09-11-2021

W listopadowy piątek , 5 listopada 2021 roku Pyrzycka Biblioteka Publiczna po raz kolejny miała przyjemność być organizatorem spotkania autorskiego z Panią Stefanią Jendraszczyk, naszą Pyrzycką poetką. Na spotkaniu gościliśmy Panią Burmistrz Pyrzyc Marzenę Podzińską, uczniów klasy II c liceum nr. 1 im. Noblistów Polskich w Pyrzycach wraz z opiekunem Panią Aleksandrą Wudarczyk, a także czytelników i miłośników twórczości Pani Steni.

Pani Stefania, dzięki swojemu unikalnemu spojrzeniu na świat wydała do tej pory aż 17 tomików poezji, w tym jeden arkusz poetycki. Poza komponowaniem wierszy zajmuje się także projektowaniem okładek i miniatur plastycznych, które możemy znaleźć w jej tomikach. Jest laureatką Nagrody Literackiej „Fundacji Sztuki” na rzecz „Integracji” oraz Nagrody artystycznej specjalnej „Pyrzyczanki”.

Podczas spotkania mieliśmy okazję posłuchać skomponowanych przez Panią Stenię wierszy z trzech ostatnio wydanych tomików: ”Siedem słowików”, ”Naczynie myśli” oraz „Smak rosy” w wykonaniu uczniów liceum oraz samej autorki, by następnie wysłuchać wypowiedzi o jej drodze literackiej i tomikach wierszy. Młodzież wraz z pozostałymi gośćmi ochoczo zadawała Pani Stefanii pytania m.in. o tym co inspiruje poetkę do komponowania, kto jest jej autorytetem poetyckim. Pani Stefania z chęcią odpowiadała na pytania by zaspokoić ciekawość zebranych.

Serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom za poświęcony czas w celebrowaniu poezji.

Dyrektor Pyrzyckiej Biblioteki Publicznej

(-) Magdalena Brzozowska-Wróblewska