Urząd Miejski w Pyrzycach

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
logo

HALL OF FAME - GALERIA SŁAWNYCH I ZASŁUŻONYCH LUDZI SPORTU ZIEMI PYRZYCKIEJ

dodano: 13-02-2013

"Hall of Fame" stała się trwałym akcentem życia sportowo-kulturalnego gminy Pyrzyce. Jest to już szósta edycja imprezy honorująca działaczy, trenerów i sportowców rozsławiających Ziemię Pyrzycką. Główną ideą galerii jest wyróżnienie dawnych bohaterów sportowych aren i zachowanie ich w pamięci pokoleń.

Kapituła w składzie: Jan Rola, Ewa Bogacka, Stanisław Janicki, Krystyna Marszałek, Janusz Michalski, Marek Olech i Roland Żwierełło, postawiła wysokie kryteria wyboru kandydatów do tej prestiżowej nagrody. Sportowiec musi mieć za sobą sukcesy na poziomie krajowym i międzynarodowym, natomiast działacze i trenerzy powinni być szeroko znani w środowisku mający znaczące osiągnięcia organizacyjne i szkoleniowe.
Podczas pierwszej edycji w 2008 roku, wówczas to - w zapełnionej po brzegi hali - honorowa kapituła dokonała dekoracji laureatów Galerii Sławnych i Zasłużonych Ludzi Sportu Ziemi Pyrzyckiej. Zaszczytne - pierwsze w historii bardzo usportowionego miasta - tytuły otrzymali: w kategorii sportowiec - Wojciech Matusiak (znakomity kolarz, wielokrotny reprezentant Polski), w kategorii trener - Jacek Ciepłucha (założyciel i trener sekcji zapaśniczej "Spartakusa" Pyrzyce) oraz w kategorii działacz: nieżyjący Michał Połówka (pierwszy prezes "Sokoła" Pyrzyce). Druga edycja gali powiększyła galerię o kolejne trzy osoby. Tym razem chlubne tytuły dostali: sportowiec – Lech Piasecki (znakomity polski kolarz, szosowy mistrz świata, zwycięzca Wyscigu Pokoju i Giro d’ Italia), trener – Jan Rola (legendarny trener piłkarski „Stali” Lipiany z ponad 50 – letnią, jeszcze czynną praktyką) i działacz: Franciszek Wodziński (nie żyjący twórca sportu kwalifikowanego  w Pyrzycach w okresie powojennym). Honorowa Kapituła w 2010 roku w kategorii działacz – uhonorowała Józefa Nowaka (długoletniego działacza sportowego), w kategorii trener – odznaczyła Izabelę i  Jerzego Goclików (długoletnich trenerów pyrzyckich lekkoatletów i wychowawców wielu reprezentantów kraju), natomiast zasłużonym sportowcem została Danuta Bartoszek (olimpijka z Atlanty). Natomiast do kręgu „Sławnych i Zasłużonych” w 2011 roku dołączyli kolejni laureaci: w kategorii działacz - Alojzy Bronny, założyciel pierwszego klubu sportowego (KS „Budowlani”) w powojennych Pyrzycach. Zapisał się także w historii miejscowej piłki nożnej jako pierwszy trener i licencjonowany sędzia.
W kategorii trener - Bronisława Dąbrowska, długoletnia nauczycielka w-f w SP nr 3 w Pyrzycach. Wcześniej jako sportsmenka była mistrzynią województwa szkół średnich w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem, potem bez reszty oddała się lekkoatletycznej pracy trenerskiej z młodzieżą. Jej  wychowankami byli m.in. Jerzy Streich i Ewa Wrzosek. I właśnie mieszkająca obecnie na stałe w Niemczech, biegaczka Ewa Wrzosek – Wortmann uzupełniła nagrodzone trio w kategorii sportowiec. W ciągu swojej bogatej kariery była wielokrotną reprezentantką kraju na największych imprezach lekkoatletycznych (Mistrzostwa Świata, Puchar Świata, Puchar Europy).
Podczas ubiegłorocznej uroczystości, w scenerii ”Hollywood”, członkowie kapituły dokonali dekoracji kolejnych laureatów galerii. Do grona działaczy dołączył Franciszek Sokołowski (zawodnik, sędzia ligowy i międzynarodowy – w latach 1977 - 1995), w kategorii trener – Eugeniusz Klimczak (wicemistrz Polski juniorów w zapasach w stylu wolnym, sędzia związkowy I klasy). Wychowawca kilkudziesięciu medalistów mistrzostw Polski w zapasach i sumo oraz w kategorii sportowiec – Paweł Januszewski (mistrz Europy z Budapesztu (1998), olimpijczyk z Atlanty (1996) i Sydney (2000), brązowy medalista mistrzostw Europy z Monachium (2002), 10 – krotny medalista mistrzostw Polski).
     Nazwiska tegorocznych laureatów zostaną ogłoszone w piątek 22 lutego 2013 r. o godz. 18.00 w hali sportowej im. Polskich Olimpijczyków przy ul. Rolnej 5 Pyrzycach.
Doniosła uroczystość będzie miała ponadto bogatą oprawę artystyczną. Dlatego też na galowej scenie - w specjalnie przygotowany na tę okazję programie – „Broadwayowski Show”, składający się z największych przebojów musicalowych, znanych ze światowej sławy produkcji: Phantom of the Opera, Les Miserables, Cabaret, Chicago, Grease… oraz hitów z repertuaru niezapomnianych gwiazd estrady, swój kunszt finezyjny zaprezentują szczecińscy artyści Grupy Magnifique Dancers pod kierownictwem Przemysława Łuczaka oraz mistrzowie Szkoły Tańca FLESZ Agaty i Mikołaja Kubiaków. „Trzech Tenorów” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pyrzycach swoim występem uświetnią najwybitniejsze głosy artystów operowych wszech czasów: Plàcido Domingo, José Carrerasa i Luciano Pavarottiego.
    Fantastyczne aranżacje utworów, wspaniali soliści zapewnią Państwu dwie godziny wspaniałej zabawy!
    
Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy
Organizatorzy / OSiR PyrzyceWysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

szukaj Szukaj na stronie
e-Urząd

foto co? gdzie? kiedy?

Pytanie do Burmistrza

tv Nasz kanał TV

foto W obiektywie...

Unijne i krajowe fundusze pomocowe

Instytucje

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia