dodano: 29-04-2021

BURMISTRZ PYRZYC
Z DNIA 14 KWIETNIA 2021 ROKU

Gmina Pyrzyce w 2021 roku wraz z Krajowym Zasobem Nieruchomości tworzy Spółkę Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa ,,KZN-Zachodniopomorskie” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Koszalinie celem budowy lokali mieszkalnych przy wsparciu finansowym:
 1. Grantu z Funduszu Dopłat- do 25% a nawet 35% kosztów inwestycji,
 2. Grantu z Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa – do 3 mln zł na objęcie udziałów oraz do 10% kosztów inwestycji,
 3. Partycypacja lokatorów- do 20% kosztów inwestycji ( możliwość obniżenia),
 4. Preferencyjnego kredytu SBC w Banku Gospodarstwa Krajowego – do 80%,

Mieszkanie na wynajem w systemie SIM to oferta skierowana do rodzin o średnich dochodach, które przekraczają limit pozwalający ubiegać się o mieszkanie komunalne z zasobu gminnego, lecz jednocześnie nie posiadają zdolności kredytowej lub nie zamierzają zaciągać długoterminowego zobowiązania w banku. Dla rodzin, które przed objęciem mieszkania wpłacą partycypację w wysokości 20% kosztu budowy lokalu będzie również możliwość wykupienia lokalu mieszkalnego na własność po okresie min.15 lat.
    Zakłada się, że szacunkowy czynsz w planowanych inwestycjach wynosić będzie około 11 zł/m² + koszty niezależne tj.: wywóz odpadów oraz media (woda, ścieki, energia elektryczna, ogrzewanie i gaz w zależności od indywidualnego zużycia).
    Podkreślić jednak należy, że rzeczywista stawka czynszu będzie znana dopiero po wyborze wykonawcy i uzależniona będzie od rzeczywistych kosztów realizacji inwestycji.
    Osoby, które są zainteresowane przystąpieniem do programu prosimy o wypełnienie załączonej ankiety i przekazanie jej do Urzędu Miejskiego w Pyrzycach w terminie do 30 czerwca 2021 roku ( na parterze budynku punkt Informacyjny ) lub e-mailem na adres sim@pyrzyce.um.gov.pl. lub telefonicznie 913970349 lub 913970359. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.bip.pyrzyce.um.gov.pl/dokumenty/menu/128 - PBI - Informacje Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa. .

Ankieta jest dostępna w wersji elektronicznej na stronie www.bip.pyrzyce.um.gov.pl/dokumenty/menu/128. oraz w wersji papierowej w Urzędzie Miejskim w Pyrzycach w Punkcie Informacyjnym na parterze budynku w godzinach urzędowania.

Burmistrz Pyrzyc
                 (-) Marzena Podzińska