dodano: 22-03-2021

Strażacy z Gminy Pyrzyce przeprowadzili kolportaż ulotek informacyjnych na temat profilaktyki oraz szczepień przeciwko Covid-19

W ubiegły weekend druhowie OSP z terenu Gminy Pyrzyce we współpracy z Gminą Pyrzyce w ramach wsparcia Narodowego Programu Szczepień, przeprowadzili dystrybucję ulotek propagujących wiedzę na temat profilaktyki oraz szczepień przeciw COVID-19 skierowaną do mieszkańców Gminy Pyrzyce.

Wcześniej strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach spersonalizowali ulotki wpisując do każdej z nich numer telefonu pod którymi od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 15:00 mieszkańcy Gminy Pyrzyce mogą zgłosić potrzebę transport z terenu Gminy Pyrzyce osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień w Pyrzycach.

Materiały trafiły przede wszystkim do mieszkańców, którzy nie korzystają z internetu, często są samotni lub nie radzą sobie z informacją z innych źródeł. W ulotkach znalazły się m.in. informacje o tym, jak zapisać się na szczepienie przeciwko COVID-19.

Szanowni Państwo informuję, że mieszkańcy Gminy Pyrzyce, którzy zarejestrowali się na szczepienia, a POZ nie ma możliwości zorganizowania transportu do punku szczepień mogą skorzystać z dowozu do punktu szczepień. Pomoc przeznaczona jest dla:
1. Osób niepełnosprawnych, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami.
2. Osób mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca punktu szczepień.

Aby zgłosić potrzebę transportu, należy zadzwonić do Urzędu Miejskiego w Pyrzycach od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00 najpóźniej na 2 dni przed dniem szczepienia na numer telefonu:
91 39 70 329 lub 607 986 986.

Punkt szczepień przeciw Covid-19 w Gminie Pyrzyce to Eskulap Sp. z o.o. NZOZ, ul. JANA PAWŁA II 11 w Pyrzycach - Telefon: 509 740 371.
Urząd Miejski w Pyrzycach nie prowadzi rejestracji na szczepienia oraz nie wyznacza dat ani godzin szczepień.

Zapraszam do zapoznania się z ulotką i obejrzenia galerii.
                                                Burmistrz Pyrzyc
                                               (-) Marzena Podzińska