dodano: 19-03-2021

PRZEBUDOWA RONDA

W związku z koniecznością umożliwienia przeprowadzenia przejazdu transportów ponadnormatywnych przez Pyrzyce, który miał miejsce w ubiegłym roku, konieczne było przystosowanie drogi wojewódzkiej ( przebudowa ronda) do tego typu przejazdów.

Pierwszy etap obejmował częściową likwidację nasadzeń, ułożenie warstwy wzmacniającej          i płyty stalowej w celu zabezpieczenia istniejących krawężników na rondzie Sybiraków przy ul. Lipiańskiej przed przejazdem pojazdów ponadnormatywnych.

Obecnie po zakończeniu przejazdów realizowany jest kolejny etap, który polega na całkowitej likwidacji istniejącej roślinności, obniżeniu krawężnika betonowego do poziomu jezdni oraz likwidacji istniejącego kopca, a następnie ułożeniu wokół latarni  kostki granitowej w celu jej stabilizacji, a na pozostałej powierzchni po ułożeniu geowłókniny dekoracyjnego kamyka polnego.

Zakres prac dotyczący przebudowy ronda został uzgodniony zarówno z tutejszym Urzędem Miejskim jak i z zarządcą drogi Zachodniopomorskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Koszalinie.

Mając powyższe na uwadze Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska prowadzi uzgodnienia z Zachodniopomorskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Koszalinie, mające na celu przebudowę ronda Pyrzyckich Spotkań z Folklorem, tak by było ono wizualnie podobne do obecnie przebudowywanego ronda co przyczyni się do poprawy zarówno bezpieczeństwa w ruchu drogowym jak i estetyki w naszym mieście.

Jednocześnie w ramach modernizacji obu rond planuje się także wymianę istniejących znaków informacyjnych z nazwą rond.

Burmistrz Pyrzyc
                                                                                                (-) Marzena Podzińska