dodano: 25-09-2020

Mając na celu aktywizację ruchową jak największej liczby dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, promowanie zdrowego stylu życia, rozbudzanie potrzeby systematycznego ćwiczenia u osób mało aktywnych oraz integrację wokół wydarzeń sportowo – rekreacyjnych całych rodzin, po raz czternasty Gmina Pyrzyce zgłosiła akces do XXVI edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin, w ramach XII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

Przez ostatnie dwa lata w swojej grupie (miasta od 15 do 40 tyś. mieszkańców) plasowaliśmy się na pierwszym miejscu.
W poniedziałek, 14.09.2020 r. w Parku im. Jana Pawła II w Pyrzycach odbyła się  inauguracja tego wydarzenia. Piękna wrześniowa aura, zamiłowanie do sportu i rekreacji oraz możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przyciągnęło na plac imprezy grupy dziecięce, młodzieżowe i osoby dorosłe, na co dzień działające w klubach, stowarzyszeniach sportowych oraz grupach nieformalnych. Nie zabrakło oczywiście mieszkańców, którzy z zaciekawieniem przyglądali się i podziwiali aktywną rzeszę sportsmenek i sportsmenów.
Warunkiem odniesienia sukcesu jest masowy udział mieszkańców, dlatego też od 14.09 do 20.09.2020 r. w ramach Tygodnia Sportu w jednostkach oświatowych, klubach i stowarzyszeniach odbywać się będą wydarzenia sportowe dla wszystkich grup wiekowych.
Koordynacją wszelkich turniejowych działań w Gminie zajmuje się pyrzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Serdecznie dziękujemy Partnerom za zaangażowanie, współpracę i chęć pokazania mieszkańcom, że poprzez sport i rekreację miło można spędzić czas wolny:
1. Panu Tomaszowi Socha – Prezesowi Klubu Karate LZS ANTAI w Pyrzycach oraz członkom klubu.
2. Pani Katarzynie Kucharskiej oraz przedszkolakom.
3. Panu Marcinowi Fidelusowi – Prezesowi Klubu Karate KAMIKAZE w Pyrzycach i członkom klubu.
4. Panu Bolesławowi Kowalskiemu – Prezesowi LKS SPARTAKUS Pyrzyce, trenerom grupy zapaśników – Panu Henrykowi Pełka i Panu Romualdowi Pełka oraz zapaśniczkom  i zapaśnikom.
5. Panu Ireneuszowi Szymańskiemu – Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Pyrzycach, nauczycielce wychowania fizycznego, koordynatorce sekcji gimnastyki artystycznej – Pani Danucie Kuźnickiej oraz młodzieży szkolnej.
6. Pani Małgorzacie Jasion – Dyrektorce Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach oraz młodzieży szkolnej.
7. Panu Wojciechowi Pardała - Wiceprezesowi LMKS Żak Pyrzyce, trenerowi sekcji LA – Panu Wojciechowi Piwowarczykowi, trenerowi piłki siatkowej – Panu Rafałowi Krzentowskiemu oraz młodzieży.
8. Panu Dariuszowi Świergul – Prezesowi MLKS Sokół Pyrzyce i Panu Marcinowi Mazurkiewiczowi – Wiceprezesowi MLKS Sokół Pyrzyce, trenerowi grupy Żaków – Panu Łukaszowi Świątek oraz piłkarzom z rocz. 2014.
9. Grupie fitness prowadzonej przez Panią Martę Grondalczyk – Winiarz.
10. Grupie Pyrzycebiegają.