Urząd Miejski w Pyrzycach

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
logo

Laptopy i tablety do zdalnego nauczania dla uczniów bądź nauczycieli szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Pyrzyce

dodano: 14-05-2020

Gmina Pyrzyce pozyskała środki finansowe w wysokości 70 000,00 zł z projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła” na zakup laptopów i tabletów, które trafią do szkół podstawowych prowadzonych przez samorząd i dalej - bezpośrednio do uczniów bądź nauczycieli.

 W ramach dofinansowania udało się zakupić 20 laptopów i 24 tablety. Zakupiony  sprzęt umożliwi zdalną edukację uczniom, których sytuacja rodzinna i materialna uniemożliwia aktywne włączenie się w codzienne zajęcia szkolne oraz nauczycielom, którzy nie posiadają sprzętu pozwalającego im na realizację zdalnych lekcji.

Program "Zdalna szkoła" – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”.

15 maja b.r. ruszy kolejny nabór wniosków o dofinansowanie zakupu laptopów i tabletów w związku ze zdalnym nauczaniem. Do podziału między gminy będzie 180 mln zł. - Gmina Pyrzyce również podczas tego naboru będzie aplikowała o grant na zakup sprzętu, który pomoże uczniom gminnych placówek znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej czynnie włączyć się w zdalną edukację.
    
                                                                       Burmistrz Pyrzyc
                                                                  /-/ Marzena Podzińska

Do pobrania:

1. Komunikat w wersji PDF

Galeria zdjęć


Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

szukaj Szukaj na stronie
e-Urząd

foto co? gdzie? kiedy?

Pytanie do Burmistrza

tv Nasz kanał TV

foto W obiektywie...

Unijne i krajowe fundusze pomocowe

Instytucje

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia