dodano: 02-09-2019

KOLEJNE INWESTYCJE OŚWIETLENIA DROGOWEGO
W GMINIE PYRZYCE ZAKOŃCZONE

W bieżącym roku zrealizowane zostały trzy inwestycje dotyczące budowy oświetlenia drogowego na terenie gminy Pyrzyce w miejscowościach Giżyn, Ryszewo i Ryszewko.

- w miejscowości Giżyn w ramach środków z funduszu sołeckiego sołectwa Giżyn została zakupiona i zamontowana na działce nr 131 lampa solarna. Koszt zadania wyniósł  7 134,00 zł. Wykonawcą zadania była Spółka z o. o. RE Solar Energy Power z siedzibą w Szczecinie.

-  w miejscowości Ryszewo na działkach nr 9,161,236/3,236/4 wybudowano 400 metrowy odcinek oświetlenia drogowego, którego całkowity koszt wyniósł 74 186,22 zł , z czego 14 000,00 zł to środki funduszu sołeckiego sołectwa Ryszewo, a pozostała kwota tj. 60 186,22 zł to wkład finansowy gminy Pyrzyce. W ramach tego zadania zamontowano 11 słupów wraz z oprawami oświetleniowymi. Wykonawcą była firma P.P.U.H. Elektromont Cezary Tomaszewski z siedzibą w Pyrzycach.

-  w miejscowości Ryszewko na działce nr 20 wybudowano oświetlenie drogowe, w ramach którego zamontowano 8 słupów wraz z oprawami oświetleniowymi. Koszt zadania wyniósł                       64 575,00 zł z czego 14 994,37 zł stanowiły środki z funduszu sołeckiego sołectwa Ryszewko, pozostała kwota tj. 49 580,63 zł to środki pochodzące z budżetu gminy Pyrzyce. Wykonawcą tego zadania była firma Elektroamper Wysocki Jerzy z siedzibą w Pyrzycach.

-  w miejscowości Żabów wybudowano oświetlenie drogowe, w ramach którego zamontowano 11 słupów wraz z oprawami oświetleniowymi. Koszt zadania wyniósł 76 875,00 zł z czego 20 000,00 zł stanowiły środki z funduszu sołeckiego sołectwa Żabów, pozostała kwota tj. 56 875,00 zł to środki pochodzące z budżetu gminy Pyrzyce. Wykonawcą tego zadania była firma P.P.U.H. Elektromont Cezary Tomaszewski z siedzibą w Pyrzycach.