Urząd Miejski w Pyrzycach

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
logo

HONOROWY SOŁTYS

dodano: 01-07-2019

         27 czerwca 2019 roku podczas XII Sesji Rady Miejskiej w Pyrzycach tytuł „Honorowego Sołtysa” otrzymali Pan Władysław Marszałek oraz Pan Stanisław Wudarczyk.

    Pan Władysław Marszałek pełnił nieprzerwanie funkcję Sołtysa od 1992 r. tj. przez okres 27 lat, ciesząc się ogromnym zaufaniem w lokalnym środowisku. Przez ten czas podejmował szereg inicjatyw i udowodnił, że można działać wspólnie, skutecznie, z korzyścią dla miejscowości i mieszkańców. Dał się przy tym poznać jako dobry gospodarz oraz reprezentant wsi Turze we wszystkich sprawach załatwianych na szczeblu lokalnym. Uczestniczył w większości posiedzeń organu stanowiącego  przez co śledził działania w gminie by móc zabiegać o realizację zadań ważnych dla sołectwa. Niezawodną receptą w długoletnim piastowaniu funkcji sołtysa była umiejętność dogadywania się zarówno z mieszkańcami wsi, jak również z organami władzy lokalnej, dzięki której udało się zrealizować wiele przedsięwzięć i zadań służących społeczności lokalnej m.in.:
- budowa świetlicy wiejskiej,
- budowa placu zabaw,
- budowa chodnika,
- remont dróg lokalnych,
- współorganizowanie życia kulturalnego na terenie wsi.
    Pan Stanisław Wudarczyk pełni funkcję Sołtysa od 1994 roku. W latach 1998-2006 i 2010-2014 Radny Rady Powiatu Pyrzyckiego gdzie w okresie 1998-2002 pełnił funkcję Członka Zarządu Powiatu Pyrzyckiego. Od 2011 roku członek Koła Łowieckiego „ŁOŚ” w Pyrzycach, z ramienia którego w 2018 roku powołany został na członka zespołu ds. szacowania szkód łowieckich. Jako Sołtys aktywnie współpracuje ze społecznością lokalną, Dąży do poprawy warunków życia mieszkańców, dba o bezpieczeństwo, estetykę oraz życie kulturalne. Angażuje się w pracę na rzecz sołectwa, oraz miasta i gminy Pyrzyce. Działalność w samorządzie traktuje odpowiedzialnie i sumiennie. Jego pasją są działania i praca na rzecz integracji społeczności lokalnej, kultury wsi oraz rozwoju gminy. Odznacza się kreatywnością, przedsiębiorczością i wielkim zaangażowaniem w sprawy wsi i gminy. Posiada duży talent organizacyjny i doskonale rozumie potrzeby lokalnej społeczności, wśród której obdarzony jest zaufaniem. Obecnie od 2018 roku pełni także funkcję Zastępcy Wójta Gminy Warnice. Jest cenionym, bardzo szanowanym Sołtysem z wieloletnim doświadczeniem, który z należytą sumiennością wykonuje woje obowiązki i dba o poprawę jakości życia mieszkańców Czernic. Jest również wielkim społecznikiem, który potrafi godzić wiele obowiązków.
    Akt nadania tytułu „Honorowego Sołtysa” i wręczenia odznaki dokonała Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska wraz z  Przewodniczącym Rady Miejskiej Mariuszem Majakiem.

Galeria zdjęć


Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

szukaj Szukaj na stronie
e-Urząd

foto co? gdzie? kiedy?

Pytanie do Burmistrza

tv Nasz kanał TV

foto W obiektywie...

Unijne i krajowe fundusze pomocowe

Instytucje

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia