Dzień Seniora w Żukowie

dodano: 26-10-2012

Dzień Seniora zorganizowany przez Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów odbył się tym razem w Domu Weselnym w Żukowie w dniu 11.10.2012 r. W uroczystości wzięło udział ponad 100 seniorów z całego powiatu.

Swoją obecnością w tym uroczystym dniu zaszczycili: Jerzy Marek Olech burmistrz Pyrzyc, Marek Kibała wójt Przelewic, Jerzy Mędrek przewodniczący Zarządu Okręgowego ZPZERiI w Szczecinie. Podczas związkowego Święta zostali odznaczeni odznakami: Dużą Złotą Odznaką – Maria Mroczkowska, Antonina Drabczyk – Palusińska i Jan Płaza. Małą Złotą Odznakę otrzymali Urszula Walczak, Elżbieta Dubicka, Danuta Domszy. Za szczególne zasługi i wspieranie działalności Związku Złotą Odznakę Honorową otrzymał burmistrz Pyrzyc Jerzy Marek Olech, którą w imieniu Zarządu Głównego PZERiI w Warszawie wręczył Jerzy Mędrek.
    Po oficjalnej części uroczystości rozpoczęła się zabawa taneczna, która trwała aż 7 godzin. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z tej dobrze zorganizowanej uroczystości. Zdzisława Dzioba – przewodnicząca Oddziału Rejonowego PZERiI w Pyrzycach podkreśliła, iż – „nasz Związek organizuje corocznie wycieczki, i tak: w 2010 roku byliśmy na Litwie, w 2011 roku na Ukrainie, a w tym roku na południu Polski – w Krakowie, Wadowicach i Zakopanym. W przyszłym roku myślimy poważnie o Chorwacji. Ponadto corocznie korzystamy z sanatorium, głównie w Kołobrzegu. Nasz oddział liczy ponad 700 osób i jest najliczniejszą organizacją społeczną w powiecie.
    Dzień Seniora to szczególne święto, gdyż Senior to najstarszy wiekiem członek rodziny, który jest drogowskazem dla swoich dzieci i wnuków, to człowiek o bogatym doświadczeniu i dużej wiedzy życiowej, z której chętnie korzystają młodsze pokolenia.”