Zawodnicy pyrzyckiego LOK wicemistrzami Polski w krosie strzeleckim

dodano: 26-09-2012

Na Otwartych Mistrzostwach Polski Ligi Obrony Kraju w Krosie Strzeleckim (kros składa się z dwóch konkurencji: marszu bojowego i pojedynków strzeleckich), odbywających się w dalekiej Włoszczowej koło Kielc w dniu 15 września 2012r. reprezentanci Zarządu Powiatowego LOK w Pyrzycach zaprezentowali się nadzwyczaj dobrze.

Pyrzyczanie debiutujący na tej imprezie zdobyli srebrny medal w konkurencji marszu bojowego. Marsz składa się z biegu przełajowego na dystansie 2000m, strzelania z broni kulowej kbks do opadających klapek biatlonowych oraz rzutu granatem obronnym F-1 na odległość. Nasz zarząd reprezentowały trzy dziewczęta i trzech chłopców. Dziewczęta indywidualnie zajęły następujące miejsca: Agata Wiśniewska – szóste, Małgorzata Ćwirta – siódme i Dominika Wiśniewska – ósme, co w klasyfikacji zespołowej dziewcząt dało im pierwsze miejsce. Chłopcy natomiast zajęli indywidualnie następujące miejsca: Tomasz Kozioł – siódme, Jacek Mularczyk – 17 miejsce i Remigiusz Ogłoza - 22 miejsce, co drużynowo wśród chłopców dało im piąte miejsce, zaś w klasyfikacji generalnej tytuł wicemistrzów Polski w konkurencji marszu bojowego. Nasi reprezentanci gorzej wypadli w konkurencji pojedynków strzeleckich, polegających na strzelaniu do opadających klapek biatlonowych. Gorszy wynik w tej konkurencji wpłynął niekorzystnie na klasyfikację ogólną krosu strzeleckiego, gdzie nasz zespół zajął ostatecznie siódme miejsce.
    Dziewczęta i Remek są uczniami Zespołu Szkół nr 1 w Pyrzycach, Jacek jest uczniem Zespołu Szkół nr 2 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach, a Tomek absolwentem pyrzyckiego „liceum”. Opiekunem i trenerem reprezentacji jest nauczyciel Dariusz Kufel.
    Osobne podziękowania należą się Panu Burmistrzowi Pyrzyc Jerzemu Markowi Olechowi, który znalazł poza dotacjami dodatkowe środki finansowe, dzięki którym wyjazd ten mógł dojść do skutku. Pan Burmistrz dodatkowo wspierał duchowo młodzież w przygotowaniach do zawodów, odwiedzając zawodników wielokrotnie na treningach i dając młodzieży cenne uwagi.