• Pic 9
logo

PYRZYCKA SZYBKA DYCHA BACKER OBR

dodano: 19-03-2018

18 marca 2018 roku w Pyrzycach odbyła się II edycja imprezy biegowej Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR, której pomysłodawczynią jest Marzena Podzińska Burmistrz Pyrzyc. Druga edycja wyścigu przyciągnęła do naszego miasta prawie 900 biegaczy, którzy zmierzyli się z dystansem 5 i 10 km, a także wielu kibiców.

Bieg na dystansie 10 km ukończyło łącznie 656 osób, a  podium biegu na 10 km zajęli

3. Wioletta Murawska - Roletki.home.pl.

Zwycięzcą biegu na dystansie 5 km został Paweł Pawlisiak z BBL Police, a wśród pań najlepsza okazała się Ewelina Kowalik Fizjobiegacze Szczecin. Bieg na dystansie 5 km ukończyło łącznie 206 osób.

Na mecie na każdego uczestnika biegu czekał medal z pyrzyckim gryfem, a z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się konkurs na stylizację patriotyczną stroju startowego, w którym nagrody zostały ufundowane przez Burmistrz Pyrzyc Marzenę Podzińską.

Podczas biegu odbyła się zbiórka charytatywna na zakup wózka dla Jakuba Chmielewskiego z Pyrzyc, którego mogli wesprzeć zarówno biegacze jak i kibice. Marzena Podzińskia Burmistrz Pyrzyc przekazała na licytację dla Kuby swój nr startowy 1 na 5 km.

Na uczestników biegu czekały kiełbaski z grilla oraz gorąca herbata, a także orzeźwiający Lech Free i napój Super Body Activ. Sponsorami poczęstunku dla biegaczy byli: Restauracja Park, Ośrodek Zielone Wzgórze, Lech oraz Mlekovita.

Na zlecenie Gminy Pyrzyce organizacją Pyrzyckiej Szybkiej Dychy Backer OBR zajęło się Stowarzyszenie K2 Partners (organizator m.in. 39 PKO Półmaraton Szczecin) przy udziale Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pyrzycach , Pyrzyckiego Dom Kultury, Straży Miejskiej w Pyrzycach, Komendy Powiatowej Policji, Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Pyrzyce, Stowarzyszenia Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego oraz wolontariuszy.

Sponsorem Tytularnym imprezy była firma Backer OBR Sp. z o.o. Wśród sponsorów i partnerów znalazły się firma Europa Systems Sp. z o.o. –  fundator nagrody za pobicie rekordu trasy, Skoda Auto PEHAMOT, Termo Organika, Restauracja Park w Pyrzycach, Ośrodek Zielone Wzgórze, Kancelaria Prawna Skotarczak Dąbrowski Olech i Partnerzy, Mlekovita, PBS Mrówka w Pyrzycach, Kompania Piwowarską S.A. oraz sklep dla biegaczy RUN EXPERT ze Szczecina. Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR została objęta patronatem honorowym Burmistrz Pyrzyc – Marzeny Podzińskiej oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego – Olgierda Geblewicza. Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym przez Gazetę Ziemi Pyrzyckiej, Dwutygodnik Puls Powiatu, TV Aura oraz serwisy Pyrzyce24.eu, SzczecinBiega.pl, MaratonyPolskie.pl, hot-point.pl, biegowe.pl oraz Radio Szczecin.

Celem imprezy Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR jest promowanie Gminy Pyrzyce oraz aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia. Wielki sukces pyrzyckiego wyścigu potwierdza, że założone cele udało się osiągnąć.