• Pic 9
logo

Szczecińskie Espadon-ki najlepsze

dodano: 19-03-2018

Od piętnastu lat w pyrzyckim Ośrodku Sportu i Rekreacji obchodzony jest dość nietypowo - ale oryginalnie Dzień Kobiet. W tegorocznym Turnieju Piłki Siatkowej Amatorskich Drużyn Żeńskich wystartowało osiem ekip.

Zawody zdominowały Espadon - ki ze Szczecina, które w pięciu spotkaniach (grano do dwóch wygranych setów) nie oddały przeciwniczkom nawet jednej partii.

Przed rozpoczęciem zmagań nad siatką koleżanki z Black Team w barwnych strojach i iście wiosennych nastrojach przywitały drużyny oraz gości obecnych na trybunach, wręczając  przy tym wszystkim Paniom kolorowe lizaki.

Rywalizacja sportowa rozpoczęła się od gier eliminacyjnych w dwóch grupach. Na tym etapie rozgrywek panie z Black Teamu I Pyrzyce, Mostaru Stargard oraz Black Teamu II  Pyrzyce również stanęły na wysokości zadania, przepuszczając tylko po jednym secie przeciwnym drużynom.

W spotkaniu półfinałowym  naprzeciw siebie znalazły się koleżanki z Black Teamu Pyrzyce I i II oraz Espadon - ki z Mostarem. Po zaciętych meczach, które rozegrane zostały z wynikiem 2:0 wyszły zawodniczki ze Szczecina oraz Stargardu.

Tym samym w najważniejszym spotkaniu turnieju „gospodynie – Black Team I Pyrzyce” okazały się „bardzo gościnne” i uległy Espadon – kom w dwóch setach - 14 : 25 i 22 : 25. Natomiast w meczu o "brąz" Black Team II Pyrzyce oddał MOSTAROWI Stargard dwa sety. Piąte miejsce zajęły dziewczęta z Zespołu Szkół nr 1 w Pyrzycach po zwycięstwie nad koleżankami z pyrzyckiego PIASTA.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowy dyplom oraz puchar ufundowany przez Burmistrz Pyrzyc – Marzenę Podzińską.

Tradycyjnie dokonano i nagrodzono Panie w kategoriach indywidualnych.

Najwszechstronniejszą zawodniczką została Dominika Krysiak (ZS NR 1 Pyrzyce), najlepszą atakującą – Agata Krzysztofek (Espadon-ki Szczecin), najlepszą rozgrywającą – Ania Mroczek (Black Team I Pyrzyce). Miano najweselszej zawodniczki otrzymała Anna Grzymała (COŚ INNEGO Stargard), natomiast za najsympatyczniejszą uznano Nikolę Krysiak (UKS Piast Pyrzyce). Uhonorowano również najstarszą uczestniczkę turnieju – Teresę Stańczak (Mostar Stargard) oraz najmłodszą – Nikolę Kadłubek (UKS Piast Pyrzyce).

Obsługę sędziowską prowadzili młodzi adepci z Klubu ŻAK – Espadon Pyrzyce, którzy zawsze z zaangażowaniem i niezawodnością włączają się w imprezy sportowe organizowane przez OSiR.

Organizatorzy - Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach oraz Black Team Pyrzyce kierują serdeczne podziękowania dla sponsorów, którzy ufundowali statuetki oraz bony podarunkowe dla Pań: