Targi Edukacji w Pyrzycach

dodano: 16-03-2018

W dniu 14 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Pyrzycach odbyły się Targi Edukacji pod hasłem „Wybierz przyszłość”. Targi adresowane były do tegorocznych absolwentów gimnazjów oraz uczniów klas siódmych szkół podstawowych. Organizatorem Targów była Zachodniopomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Szczecinie, Szkoła Podstawowa w Pyrzycach oraz Młodzieżowe Centrum Kariery w Pyrzycach.

Lokalną władze reprezentowali: Starosta Pyrzycki – Pan Stanisław Stępień, Zastępca Burmistrza Pyrzyc Pan Robert Betyna, Dyrektor ZS Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach – Pan Paweł Palczyński, Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Pyrzycach - Pan Waldemar Kędziora.

Uroczystego otwarcia Targów Edukacji w Pyrzycach dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pyrzycach – Pan Ireneusz Szymański oraz Pani Joanna Głogowska, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Szczecinie oraz Podczas targów swoją ofertę edukacyjną zaprezentowało 18 szkół ponadgimnazjalnych wśród których byli: Zespół Szkół nr 1 w Pyrzycach, Zespół Szkół nr 2 CKU w Pyrzycach, Szkoły Salezjańskie ze Szczecina, Zespół Szkół w Gościnie, Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP Rów - Trzcińsko Zdrój, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Barlinku, Zachodniopomorskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szczecinie, Centrum Edukacji Ogrodniczej Zdroje, Zachodniopomorskie Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie, Zespół Szkół Łączności w Szczecinie, Zespół Szkół nr 3 w Szczecinie, Centrum Edukacji „Zdroje”, Zespół Szkół nr 4 w Szczecinie, VII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, Zespół Szkół nr 2 w Szczecinie, Zespół Szkół Budowlano - Technicznych w Stargardzie oraz „Medica” Collegium Medyczne w Stargardzie.

W czasie trwania targów przeprowadzano rozmowy z młodzieżą dotyczące wyboru kierunku dalszego kształcenia, udzielano porad i informacji zawodowych. Wybór szkoły ponadgimnazjalnej to jedna z najważniejszych decyzji w życiu młodego człowieka, dlatego warto w nią zainwestować odpowiednią wiedzę i czas. Targi cieszyły się zainteresowaniem młodzieży i były doskonałą okazją do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami Szkół Ponadgimnazjalnych, zainteresowane osoby zapoznały się z ofertą edukacyjną i zasadami rekrutacji na rok szkolny 2018/2019.

Na zdjęciu nr 1 – od prawej Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pyrzycach Pan Ireneusz Szymański, Zastępca Burmistrza Pyrzyc Pan Robert Betyna, Starosta Pyrzycki – Pan Stanisław Stępień, Dyrektor CEiPM Pani Joanna Głogowska, Dyrektor ZS Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach – Pan Paweł Palczyński,