GALA 50-LECIA ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA PYRZYCE

dodano: 11-12-2017

8 grudnia 2017 roku w Pyrzyckim Domu Kultury odbyła się uroczysta gala z okazji jubileuszu 50-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Pyrzyce. Od godziny 16.00 na korytarzach PDK można było podziwiać wystawę prezentującą fotografie, pamiątki oraz nagrody zdobyte przez 50 lat działalności zespołu. O godzinie 17.00 w sali kinowej nastąpiło otwarcie część artystycznej Gali, podczas której ZPiT Pyrzyce prezentował piękno polskiego folkloru. Marzena Podzińska Burmistrz Pyrzyc wręczyła statuetki zasłużonym działaczom zespołu. Ponadto Pani Burmistrz przekazała Pani Joannie Suwińskiej grawer upamiętniający ten piękny jubileusz oraz przyznaną Zespołowi Pieśni i Tańca Pyrzyce Nagrodę Artystyczną Gminy Pyrzyce. Następnie przybyli goście mieli okazję złożyć życzenia ZPiT Pyrzyce, uczestniczyć we wspólnym zdjęciu oraz skosztować jubileuszowego tortu ufundowanego przez Marzenę Podzińską Burmistrz Pyrzyc.