POMOC DLA POSZKODOWANEJ RODZINY

dodano: 12-10-2017

POTRZEBNA POMOC

W dniu 5 października 2017r. w jednym z mieszkań w miejscowości Warnice doszło do wybuchu pieca. W wyniku nieszczęśliwego wypadku mieszkanie pięcioosobowej rodziny uległo doszczętnemu zniszczeniu, spłonęła znaczna część mebli i sprzętów gospodarstwa domowego, a pozostałe nie nadają się do użytku. Rodzina pozostała bez podstawowych sprzętów.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Warnicach wychodząc naprzeciw potrzebom rodziny, która ucierpiała podczas tego zdarzenia zwraca się z prośbą do ludzi dobrego serca, aby wspomogli poszkodowanych.

Wobec powyższego Ośrodek Pomocy Społecznej koordynuje zbiórkę przedmiotów niezbędnych do codziennego funkcjonowania takich jak:

pościel, koce, ręczniki, naczynia kuchenne: talerze, sztućce, garnki, kubki, szklanki itp. Potrzebne będą również meble i sprzęt AGD.

Osoby, które chciałyby przekazać sprzęty o dużych gabarytach prosimy o zgłoszenie tego faktu do pracownika OPS – Jolanty Janiak tel 91 578 32 84 wew. 33. Sprzęty zostaną odebrane po wykonaniu remontu mieszkania.
Można również dostarczać odzież: dla chłopców w wieku 15 i 13 lat i dla dziewczynki 10 lat oraz dorosłych.
Czystą wypraną odzież oraz przedmioty gospodarstwa domowego należy dostarczyć do Urzędu Gminy w Warnicach - Sala Ślubów w dni pracy Urzędu od godz. 8:00 do 14:00.

W pomoc dla poszkodowanych zaangażowane jest również sołectwo Warnice. Osoby, które chciałyby przekazać pomoc rzeczową, mogą również kontaktować się z sołtys Teresą Suligą tel. 697 715 824 (także po godz. 15:00).

Numer konta bankowego(rachunek pomocniczy), na który można wpłacać środki pieniężne dla poszkodowanych:

43 9387 1039 3900 1339 2000 0020

Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Matki Kościoła, Warnice 58, 74-201 Warnice

W tytule przelewu prosimy umieścić: "Dla pogorzelców".

Za okazaną pomoc, zrozumienie i wsparcie serdecznie dziękujemy.

Kierownik OPS

/-/ Marianna Margiel-Mikołajczak