JARMARK ODPUSTOWY RYSZEWKO - MŁYNY 15 SIERPNIA 2012

dodano: 21-08-2012

Od czasów średniowiecznych uroczystościom ku czci świętych towarzyszyły jarmarki odpustowe. Nawiązując do tej tradycji mieszkańcy wsi Młyny i Ryszewko postanowili zorganizować takowy jarmark.

Organizatorami odpustu były Rady Parafialne i Sołeckie  Młynów i Ryszewka na czele z proboszczem księdzem Andrzejem Stolarskim.
Uroczystości ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny rozpoczęły się mszą świętą celebrowaną przez księdza Ryszarda Krauze, Swoją obecnością uświetnili ją również księża pracujący w zaprzyjaźnionych parafiach.
     Zaproszenie  przyjął również  Burmistrz Pyrzyc pan Jerzy Marek Olech wraz z rodziną, radny Jerzy Wroński i sołtysi sąsiednich wiosek.
Od godziny 16.00 na placu zabaw w Młynach rozpoczął się  Jarmark Odpustowy.
     Organizatorzy zadbali o dobrą zabawę i smaczne jedzenie . Serwowano gościom pyszne wypieki, pierogi, paszteciki, smaczny barszcz czerwony i żurek, można było zakupić domowe przetwory. Gry i zabawy dla dzieci i młodzieży zorganizował i przeprowadził Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach. Wspaniała zabawa i wyśmienita pogoda towarzyszyły  licznie przybyłym uczestnikom imprezy. Dzieci mogły skorzystać z przejażdżki quadem, poskakać na trampolinie a na ochłodę zjeść smaczne lody.
     Starania organizatorów przyniosły zamierzony efekt. Zebrane pieniądze zasilą fundusz Rad Parafialnych Młynów i Ryszewka z przeznaczeniem na remont dachu w kościele parafialnym.
     Wszystkim, którzy wsparli swoją hojnością  albo pracą Jarmark Odpustowy organizatorzy składają serdeczne podziękowania.

Joanna Dąbrowska