Turniej Piłki Siatkowej o puchar Burmistrza Pyrzyc

dodano: 30-07-2012

W minioną sobotę tj. 28.07.2012 r. - już po raz osiemnasty na plenerowym boisku rodziny Malinowskich w Giżynie ( gmina Pyrzyce) odbył się turniej piłki siatkowej o puchar burmistrza Pyrzyc Jerzego Marka Olecha.

Organizatorem turnieju był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach oraz Rada Sołecka w Gizynie.
    W turnieju uczestniczyło  pięć  drużyn, które rozgrywały mecze system każdy z każdym. Zwyciężyła drużyna Miedwiak I z Giżyna ( w składzie: Tomasz Koj, Kamil Koj, Krystian Dzięgielewski, Andrzej Szymula, Wojciech Barabasz, Marek Andrzejewski )  pokonując drużynę z Dębiny  wynikiem 2:0 ( 25: 22; 25:14)
    Miejscową ludność w siatkówce rozkochał senior rodu Malinowskich, Michał, który kilkanaście lat temu zaszczepił zamiłowanie do tego sportu wśród lokalnych mieszkańców. Od tamtej pory zjeżdżają latem do Giżyna siatkarze, aby na świeżym powietrzu powalczyć o turniejowe trofea.
     Wszystkie drużyny otrzymały z rąk burmistrza Pyrzyc Marka Olecha pamiątkowe puchary oraz dyplomy.
     Na zawodach nie mogło oczywiście zabraknąć przysmaków grillowych i innych przepysznych potraw. Zadbały o to panie z miejscowej rady sołeckiej.

Tabela końcowa:
I .  MIEDWIAK I Giżyn