ZAKOŃCZENIE ROKU W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŻABOWIE

dodano: 04-07-2012

Szybko minęło 10 miesięcy wytężonej pracy i nauki uczniów, nauczycieli, wychowawców oraz  pracowników szkoły. Dyrektor Beata Wabińska również w swoim przemówieniu odwołała się do pierwszego września, kiedy to witaliśmy w murach naszej szkoły pierwszoklasistów.

W bardzo upalne przedpołudnie 29 czerwca przyszedł czas na podsumowania. Wprowadzeniem sztandaru, odśpiewaniem hymnu narodowego oraz złożeniem raportu przez gospodarzy klas rozpoczął się uroczysty apel, na który przybyli zaproszeni goście: zastępca burmistrza Marzena Podzińska, księża okolicznych parafii, przedstawiciele Rady Rodziców oraz Waldemar Róg przedstawiciel koła łowieckiego ,,Łoś ”.
Ważnym momentem uroczystości było przekazanie sztandaru młodszym kolegom oraz ślubowanie złożone przez uczniów odchodzących klas szóstych.
Uchwałą Rady pedagogicznej świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody ufundowane przez Rade Rodziców otrzymali:
kl. I a- Ilona Krupińska, Amelia Blus, Mateusz Skiba,
kl. I b – Marika Mika, Jakub Woliński, Martyna Olejniczak,
kl. II a – Jakub Wołowiec, Robert Marszałek, Kacper Dziegielewski,
kl. II b – Oliwia Rek, Marcel Pszczoła, Amelia Grzybowska,
kl. III a – Martyna Sobolewska, Miłosz Rakowski, Małgorzata Kowalczyk,
kl. III b – Martyna Wojciechowska, Bartosz Nizio, Aleksandra Eljasz,
kl. IV a- Michał Berdzik, Karolina Dziwoń, Bogumił Nowysz, Katarzyna Sawka
kl. IV b- Martyna Kin, Maciej Świątkowski, Maksymilian Piotrowski
kl. V a- Krystian Chmiel, Nikola Dzięgielewska, Antonina Nowysz, Klaudia Iwan, Dominika Więsek, Julia Grygiel
kl. V b- Mateusz Drapała, Wiktoria Godyń, Mikołaj Piotrowski
Świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem otrzymali:
kl. VI a - Bartosz Antczak, Kacper Dąbrowski, Iga Flisińska, Remigisz Kaźmierczak, Zuzanna Kawka, Weronika Staszak, Alicja Szulc, Aleksandra Zduńczyk, Marcin Zjawiony,
kl. VI b-  Jakub Godyń, Alicja Wysłobocka, Kacper Siepka, Dominika Orman,  Emanuela Sykuła, Natalia Piórczyńska

Złotym Absolwentem Szkoły Podstawowej w Żabowie w roku szkolnym 2011/12 został Kacper Dąbrowski.
Test kompetencji najlepiej napisali: Weronika Staszak –kl. VI a, w klasach trzecich – Miłosz Rakowski i Martyna Wojciechowska.
Najlepszym sportowcem szkoły został: Jakub Godyń, II m. zajął - Bartosz Antczak,  a III  - Alicja Szulc.
Listy gratulacyjne odebrali rodzice uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce. Podziękowania otrzymali rodzice i sponsorzy, którzy przez cały rok bardzo aktywnie wspomagali działania szkoły.
Ostatnim akcentem uroczystości było pożegnanie uczniów najstarszych klas przez piątoklasistów  oraz rozwiązanie zespołów klasowych dokonane przez wychowawców klas.
Życząc wszystkim udanych wakacji przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Wiktoria Godyń zakończyła apel.

Katarzyna Maliszewska - Olech