Ostrzeżenie Meterologiczne - Burze z Gradem

BURZE Z GRADEM

Stopień zagrożenia: 2

Ważność: od godz. 21:00 dnia 07-07-2015 do godz. 07:00 dnia 08-07-2015

Obszar: województwo dolnośląskie, lubuskie, opolskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie.

Przebieg: Na terenie ww. obszaru wieczorem i w nocy prognozuje się wkroczenie potencjalnie groźnego układu burzowego z nad Niemiec. Burzom towarzyszyć będą intensywne opady deszczu do 40l, lokalnie opady gradu do 4cm, porywisty wiatr do 90km/h z kierunków południowych. Miejscami porywy wiatru mogą być silniejsza a zjawiska mogą przybrać postać nawałnic.

Skutki: awarie i uszkodzenia napowietrznych linii przesyłowych; łamanie i wyrywanie drzew z korzeniami; ryzyko utraty życia; ryzyko wybuchu pożaru; uszkodzenia budynków i dachów; utrudnienia komunikacyjne; zaburzenia w pracy urządzeń elektrycznych.

Uwagi: Brak.

Dyżurny prognosta: Dariusz Wierzbicki (centrum.meteo@meteosky.eu)
Ostrzeżenie wydano: 07-07-2015 godz. 14:12