Rajd Turystyczny "POWITANIE WIOSNY"

dodano: 03-04-2012

Kalendarzowa wiosna, co roku rozpoczyna się 21 marca. Pracownicy Szkoły Podstawowej w Mielęcinie wraz z dziećmi postanowili pożegnać zimę nieco wcześniej a mianowicie już 17 marca podczas Rajdu Turystycznego na Powitanie Wiosny.

Zbiórka uczestników odbyła się w Krzemlinie, gdzie każda przybyła drużyna dostała kartę startową i ruszyła w pieszą trasę do Mielęcina. Po drodze na uczestników czekały różnorodne zadania: łamigłówki, zagadki i krzyżówki.

Na mecie w Mielęcinie przygotowany został konkurs niespodzianka oraz odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą marzannę. Po wszelkich zmaganiach, wyczerpani i zmarnowani uczestnicy mogli posilić się smaczną zupą, słodkościami przygotowanymi przez rodziców oraz herbatą i zimnymi napojami.

Uczestnicy byli zadowoleni z pieszej wędrówki, bo jak sami stwierdzili mają już dosyć przesiadywania w domach czy szkole, wolą oddychać świeżym powietrzem. Dzięki sprzyjającej pogodzie i pozytywnemu nastawieniu rajdowiczów trasa Krzemlin-Mielęcin została przebyta sprawnie i szybko.

Honorowym gościem rajdu był Burmistrz Pyrzyc Pan Jerzy Marek Olech, który wraz z Dyrektor Szkoły Panią Beatą Kurowską podziękowali wszystkim uczestnikom za przybycie, rywalizację i dobrą zabawę oraz wręczyli dyplomy i nagrody dla zwycięzców. Głównym celem rajdu było upowszechnianie idei turystyki i krajoznawstwa, integracja a także zabawa na świeżym powietrzu.