Pakty zatrudnieniowe w Polsce

dodano: 09-12-2016

W dniu 7 listopada 2016r w Urzędzie Miejskim w Pyrzycach z inicjatywy Burmistrz Pyrzyc Marzeny Podzińskiej odbyło się spotkanie z Prezesem i Ekspertami Szczecińskiej Fundacji Talent Promocja Postęp dotyczące utworzenia paktu partnerskiego do projektu pt.: „Pakty zatrudnieniowe w Polsce” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Priorytet IV.

Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie 4.3 Współpraca ponadnarodowa. W spotkaniu udział wzięli Burmistrzowie, Wójtowie wraz z Dyrektorami i Kierownikami Ośrodków Pomocy Społecznej, przedstawiciele Powiatu Pyrzyckiego, w tym Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy z pracownikami jak również Prezes Pyrzyckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego i EUROPA SYSTEMS.Po krótkim przywitaniu zaproszonych gości przez panią burmistrz głos zabrali przedstawiciele Szczecińskiej Fundacji TPP. Prezes Fundacji Iwona Żukiert przedstawiła historię powstania fundacji, jej rozwój na rynku pracy i jego efekty oraz cele i zamierzenia w omawianym projekcie „Pakty zatrudnieniowe w Polsce”.

Prezes a zarazem Ekspert ds. projektu Anna Kamińska Gluck przedstawiła założenia innowacyjnego projektu poprzez adaptowanie i wdrożenie niemieckiego modelu Paktu Zatrudnieniowego, którego celem jest poprawa sytuacji na rynku pracy osób bezrobotnych po 50 roku życia. Grupa użytkowników projektu która weźmie udział to przede wszystkim regionalne Instytucje Rynku Pracy, Instytucje Pomocy Społecznej, instytucje prywatne, organizacje pracodawców oraz organizacje pożytku publicznego.

Na zakończenie spotkania ze strony zaproszonych Gości padły wstępne deklaracje o chęci przystąpienia do paktu partnerskiego.

Wersja do pobrania.pdf