Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich „Pyrzyce 2016”

dodano: 29-08-2016

W dniach 18-21 sierpnia br. pierwszy raz w historii okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich „Pyrzyce 2016”. Trzydniowa Olimpiada odbyła się na zbiorniku wodnym Sicina oraz na obiektach sportowych Zespołu Szkół Nr 2 CKU w Pyrzycach.

W wydarzeniu wzięło udział 17 drużyn z całej Polski, nie zabrakło również przedstawicieli Koła PZW Pyrzyce.
54 zawodników i zawodniczek zostało podzielonych na trzy kategorie wiekowe: do 12, 14 oraz 16 lat i rywalizowało w takich konkurencjach jak: spławikowe zawody wędkarskie, trójbój spinningowy, konkursy sprawnościowe, a także rozwiązywali test wiedzy ekologiczno-wędkarskiej.
Olimpiada była objęta Patronatem przez Zarząd Główny PZW, a honorowy patronat sprawował: Główny Konserwator Przyrody Podsekretarz Stanu Andrzej Szweda-Lewandowski, Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska, Starosta Pyrzycki Stanisław Stępień, a także Prezes Zarządu Głównego PZW Dionizy Ziemiecki.
    Wyniki końcowe wszystkich konkurencji:
    w kategorii do lat 12 zwyciężył Bartosz Chojnacki z Okręgu PZW w Bydgoszczy,
    w kategorii do lat 14 zwyciężyła Emilia Jurczak z Okręgu PZW w Białymstoku,
    w kategorii do lat 16 zwyciężył Bartosz Stawiński z Okręgu PZW w Poznaniu.
    Uczestnicy otrzymali dyplomy, medale, puchary oraz nagrody rzeczowe, które zostały wręczone przez: Burmistrza Pyrzyc Marzenę Podzińską, Z-cę Burmistrza Roberta Betynę, Starostę Pyrzyckiego Stanisława Stępnia, Przewodniczącego Rady Miejskiej Pawła Chyta,  Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Iwonę Ksel, Prezesa Zarządu Głównego PZW Dionizego Ziemieckiego oraz Prezesa PZW w Szczecinie Grzegorza Rogalewicza.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję do zobaczenia!