Działka nr 55/8 o pow. 0,0766 ha położona w obrębie geodezyjnym Okunica, KW nr SZ2T/00007436/4 oznaczenia użytków wg ewidencji gruntów: RIVb grunty orne

dodano: 08-04-2016

BURMISTRZ PYRZYCOGŁASZA DRUGI USTNY PRZETARG NIEOGRANICZONY
NA SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI STANOWIĄCEJ WŁASNOŚĆ GMINY PYRZYCE

Przetarg odbędzie się w dniu 10 maja 2016 roku o godz. 900 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Pyrzycach przy ul. Plac Ratuszowy 1,
Sala Nr 282, II piętro

NUMER DZIAŁKI

POŁOŻENIE

Działka nr 55/8 o pow. 0,0766 ha

położona w obrębie geodezyjnym Okunica, KW nr SZ2T/00007436/4

oznaczenia użytków wg ewidencji gruntów: RIVb grunty orne

OPIS DZIAŁKI

Nieruchomość położona w północnej, peryferyjnej części miejscowości Okunica, w odległości około 6 km od Pyrzyc. Sąsiedztwo nieruchomości stanowią użytki rolne, zabudowa siedliskowa. W części północnej granicy działki wyznacza droga gruntowa, bezpośrednio za którą przebiega Kanał Płoński. Lokalizacja i otoczenie - średnie, dojazd drogą asfaltową – dobry, Kształt: nieregularny, zbliżony do prostokąta – średni. Zgodnie z wydaną decyzją o warunkach zabudowynr AB.7331.27.9.11.2012 z 28.05.2012r., zmieniona decyzją nr 23/2015 z dnia 23.10.2015r.:

zaopatrzenie w wodę – przyłącza na warunkach określonych przez dysponenta sieci,

zaopatrzenie w energie elektryczną – przyłącze na warunkach określonych przez dysponenta sieci, na terenie działki ustala się zastosowanie linii elektroenergetycznych kablowych,

zaopatrzenie w ciepło – indywidualny system grzewczy,

odprowadzenie ścieków bytowych – w przypadku braku możliwości odprowadzenia do sieci kanalizacyjnej na warunkach określonych przez jej zarządcę, odprowadzenie do zbiornika bezodpływowego zlokalizowanego na terenie działki,

wody opadowe i roztopowe - przyłącza na warunkach określonych przez gestora sieci, w przypadku braku możliwości technicznych odprowadzenie na własny teren nieutwardzony,

gromadzenie i usuwanie odpadów stałych – gromadzenie na terenie działki, usuwanie odpadów przez firmę specjalistyczną.

Wykonania uzbrojenia w media na koszt nabywcy.

PRZEZNACZENIE

W PLANIE ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO

Działka nie jest objęta aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego. W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Pyrzyce, przedmiotowa działka położona jest na terenie wyznaczonym do objęcia ochroną przyrody (obszar chronionego krajobrazu) oraz na obszarze przyrodniczo prawnie chronionym (strefa pośrednia ochrony jeziora Miedwie).

Na działkę nr 55/6 obręb Okunica (działka uległa podziałowi na działkę nr 55/8 i 55/9) wydana została decyzja administracyjna Burmistrza Gminy Trzcińsko Zdrój AB.7331.27.9.11.2012 z dnia 28.05.2012r., zmieniona decyzją nr 23/2015 z dnia 23.10.2015r. o warunkach zabudowy dla inwestycji budowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną.

ZOBOWIĄZANIA I OBCIĄŻENIA

Obciążenia, odpłatna i na czas nieokreślony służebność przesyłu, obciążająca działkę numer 55/8, polegająca na:

a) prawie korzystania przez uprawnioną z nieruchomości obciążonej przez posiadanie sieci gazowej na nieruchomości, bezpłatnym i nieutrudnionym dostępem i dojazdem, nieograniczonym czasem i miejscem na wykonanie prac budowlano - montażowych w związku z konserwacją, modernizacją, naprawą wraz z prawem usuwania drzew w strefie kontrolowanej sieci gazowej,

b) ograniczeniu prawa do korzystania z nieruchomości obciążonej przez właściciela w strefie kontrolowanej, tj. w obszarze wyznaczonym po obu stronach osi sieci gazowej zgodnie z obowiązującymi przepisami, w których nie będzie podejmowana działalność mogąca mieć negatywny wpływ na trwałość i prawidłową eksploatację i ewentualną naprawę sieci gazowej,

c) jej wykonaniu na łącznej długości gazociągów wynoszącej 37 m i szerokości pasa służebności przesyłu wynoszącej 1,00 m, przebieg gazociągu DN 90 PE o długości 9 mb i przyłącza gazowe 32 PE o długości 28 mb.

CENA WYWOŁAWCZA

WADIUM - 20 % wartości

MINIMALNE POSTĄPIENIE - 1% wartości

27 000,00 złotychdo ceny należy dodać podatek VAT obowiązujący w dniu sprzedaży

5 400,00 złotych

270,00 złotych

TERMIN POPRZEDNIEGO PRZETARGU

07.03.2016 – wynik negatywny brak oferentów

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium na rachunek bankowy Gminy Pyrzyce 07 2030 0045 1110 0000 0112 5470 BGŻ BNP Paribas S.A. Oddział Pyrzyce, do dnia 05 maja 2016r.

Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w miejscu i w terminie podanym przez sprzedającego w zawiadomieniu, Burmistrz Pyrzyc może odstąpić od jej zawarcia. Wpłacone wadium nie podlega wówczas zwrotowi.