XIII Sesja Rady Miejskiej w Pyrzycach

dodano: 02-10-2015

Podpisanie umowy o partnerstwie miast.

Podczas wizyty delegacji miasta Carpinone w Pyrzycach w dniu 29 sierpnia 2011r. został podpisany list intencyjny o nawiązaniu współpracy pomiędzy miastami Carpinone (Włochy) i Pyrzyce (Polska). Zawarty w porozumieniu zapis proponował rozszerzyć współpracę na szczeblu gminnym.

W związku z wydarzeniami sprzed lat w dniu 25 września 2015r. podczas uroczystej XIII Sesji Rady Miejskiej w Pyrzycach podjęto Uchwałę Nr. XIII/104/15 w sprawie nawiązania współpracy partnerskiej pomiędzy miastem i gminą Pyrzyce a miastem i gminą Carpinone.

Miasto znajduję się nad brzegiem rzeki Carpino w odległości 213 kilometrów na północ od Rzymu i 113 kilometrów na południe od Neapolu, położone w Apeninach południowych na wysokości 657 m npm.

Podczas sesji Pani Anna Bajon - wieloletni działacz na rzecz kultury Ziemi Pyrzyckiej   przybliżyła zebranym gościom, oraz Zespołowi Pieśni i Tańca Pyrzyce, Radnym Gminy Pyrzyce najważniejsze informację o współpracy z miastem Carpinone, która trwa nieprzerwanie od 1991r.. Miasto Carpinone reprezentował burmistrz Carpinone Sarao Pasquale oraz Michele Castrilli opiekun zespołu folklorystycznego  „Ru Maccature” i przewodniczący Komitetu Regionalnego Molise. Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska poprosiła o zabranie głosu  burmistrza Carpinone ,który wygłosił krótkie przemówienie, pełne miłych i ciepłych słów na temat pobytu w naszym mieście. Po podjęciu uchwały przez Radę Miejską w Pyrzycach podpisano umowę partnerską o wzajemnej współpracy. Wzmocni ona i poszerzy dotychczasową współpracę obu regionów i pozwoli na nawiązanie oficjalnej współpracy w dziedzinach m.in.: kultury, oświaty, sportu, gospodarki, turystyki, służby zdrowia, tworzenia wspólnych projektów. Współpraca z nowymi partnerami to nowa sieć kontaktów wewnątrz wielokulturowej społeczności Europy.