Działka nr 492/10 o pow. 0,1289 ha położona w obrębie geodezyjnym nr 10 miasta Pyrzyce Nr SZ2T/00012372/5

dodano: 04-08-2015

BURMISTRZ PYRZYC
OGŁASZA PIERWSZY USTNY PRZETARG NIEOGRANICZONY NA SPRZEDAŻ
NIERUCHOMOŚCI STANOWIĄCEJ WŁASNOŚĆ GMINY

Przetarg odbędzie się w dniu 08 września 2015 roku o godz. 900 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Pyrzycach

przy ul. Plac Ratuszowy 1, Sala Nr 282, II piętro

NUMER DZIAŁKI

POŁOŻENIE

Działka nr 492/10 o pow. 0,1289 ha

położona w obrębie geodezyjnym nr 10 miasta Pyrzyce,

Nr SZ2T/00012372/5

nieruchomość posiada następujące oznaczenia użytków wg ewidencji gruntów: PSIV Pastwiska Trwale

OPIS DZIAŁKI

Nieruchomość gruntowa niezabudowana, położona jest przy ul. Staromiejskiej. Sąsiedztwo nieruchomości stanowi zabudowa gospodarcza, tereny zielone, zabudowa mieszankowa jednorodzinna. Lokalizacja i otoczenie przeciętne. Kształt nieruchomości: regularny, trapezowy – dobry; dojazd droga asfaltową – dobry; teren działki - płaski, z lekkim spadkiem od strony drogi. Nieruchomość niezabudowana. Na terenie nieruchomości miejscami występują zakrzaczenia i samosiewy bez wartości użytkowych. Obsługa komunikacyjna wyłącznie z ul. Staromiejskiej, zaopatrzenie w wodę gaz, energię elektryczną i telekomunikację oraz odprowadzanie ścieków i wód opadowych należy realizować w oparciu i istniejące i projektowane sieci inżynieryjne uzbrojenia terenu z ul. Staromiejskiej.

PRZEZNACZENIE W PLANIE ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO

Dla nieruchomości opracowany został miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego zatwierdzony uchwałą Nr XXXVI/280/05 Rady Miejskiej w Pyrzycach z dnia 28.04.2015r. Zgodnie z zapisami planu działka nr 492/10 obręb nr 10 miasta Pyrzyce przeznaczona jest pod teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej wolnostojącej, przy budynkach mieszkalnych dopuszcza się lokalizację usług związanych z obsługą ludności: dopuszcza się maksymalny wskaźnik powierzchni użytkowej usług do całkowitej powierzchni użytkowej obiektów kubaturowych zlokalizowanych na działce budowlanej – 70%. od strony ul. Staromiejskiej ustala się obowiązująca linię zabudowy o odległości 7,0 m od linii rozgraniczającej. Ze szczegółowym wypisem z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego można zapoznać się w pokoju 255 II piętro Urzędu Miejskiego.

ZOBOWIĄZANIA I OBCIĄŻENIA

Na etapie projektów budowlanych należy wykonać szczegółowe badania geologiczno – inżynierskie w zakresie niezbędnym do realizacji projektowanych form zainwestowania.

Inwestor zobowiązany jest wybudować niezbędne przyłącza w ramach prowadzonej inwestycji zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego.

CENA WYWOŁAWCZA

WADIUM - 20 % wartości

MINIMALNE POSTĄPIENIE - 1% wartości

67 000,00 złotych + podatek VAT obowiązujący w dniu sprzedaży nieruchomości

13 400,00 złotych

670,00 złotych

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium na rachunek bankowy Gminy Pyrzyce 07 2030 0045 1110 0000 0112 5470 BGŻ Oddział Pyrzyce, do dnia 03 września 2015r.

Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w miejscu i w terminie podanym przez sprzedającego w zawiadomieniu, Burmistrz Pyrzyc może odstąpić od jej zawarcia. Wpłacone wadium nie podlega wówczas zwrotowi.