Działka nr 40/6 o pow. 0,3022 ha położona w obrębie geodezyjnym nr 7 miasta Pyrzyce

dodano: 16-04-2015

BURMISTRZ PYRZYC OGŁASZA DRUGI USTNY PRZETARG NIEOGRANICZONY NA SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI STANOWIĄCEJ WŁASNOŚĆ GMINY PYRZYCE

Przetarg odbędzie się w dniu 20 maja 2015 roku o godz. 9.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Pyrzycach przy ul. Plac Ratuszowy 1, Sala Nr 282, II piętro

NUMER DZIAŁKI

POŁOŻENIE

Działka nr 40/6 o pow. 0,3022 ha

położona w obrębie geodezyjnym nr 7 miasta Pyrzyce,

KW Nr SZ2T/00007132/3

nieruchomość posiada następujące oznaczenia użytków wg ewidencji gruntów: Bp – zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie zabudowy

OPIS DZIAŁKI

Nieruchomość gruntowa niezabudowana, położona jest w południowo– zachodniej części miasta Pyrzyce w obrębie geodezyjnym nr 7 przy skrzyżowaniu ul. Słowackiego i Mickiewicza. Bezpośrednie sąsiedztwo działki stanowią tereny rekreacyjno - sportowe, park miejski i stadion sportowy, cmentarz komunalny i istniejąca zabudowa - niska oraz obiekty produkcyjno– usługowe. Działka ma nieregularny kształt zbliżony do równoległoboku. Teren działki nie jest ogrodzony, istniejące ogrodzenie przy północno – zachodniej granicy należy do sąsiedniej nieruchomości. Nawierzchnia płaska gruntowa, trawiasta. Działka 40/6 przylega do gminnej działki drogowej oznaczonej numerem 40/4, która nie posiada urządzonej nawierzchni drogowej. Działka 40/6 posiada dostęp do sieci elektro – energetycznej, wodociągowej, kanalizacyjnej i gazowej przebiegających w ul. Mickiewicza i Słowackiego, oraz sąsiednich nieruchomościach.

PRZEZNACZENIE W PLANIE ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO

Działka nie jest objęta aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego. W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Pyrzyce, przedmiotowa działka położona jest w strefie turystycznej (centrum sportowo – rekreacyjne – park miejski) oraz na obszarze objętym ochroną archeologiczną (strefa „W III” ograniczonej ochrony konserwatorskiej).

Wobec przedmiotowej nieruchomości nie toczy się procedura planistyczna zmierzająca do ustalenia innej funkcji, nie podjęto uchwały o przystąpieniu do opracowania planu miejscowego ani zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Pyrzyce.

Na przedmiotową nieruchomość została wydana decyzja administracyjna Burmistrza Pyrzyc nr 54/2010 znak: PP i GMK/7331/39/2010 z dnia 05.05.2010r. o warunkach zabudowy, dla inwestycji polegającej na budowie czterech budynków mieszkalnych jednorodzinnych z możliwością prowadzenia funkcji pensjonatowej oraz usługi nieuciążliwej wolnostojącej wraz z urządzeniami budowlanymi związanymi z budynkami na działce nr 40/2 obręb 7 m. Pyrzyce (działka nr 40/2 obręb 7 m. Pyrzyce uległa podziałowi na działki nr 40/4-40/12 ) oraz decyzja nr 54/A/2010 znak: IZP.PP i GMK/6730/39/10.2011 z dnia 30.3.2011r. o zmianie decyzji o warunkach zabudowy.

ZOBOWIĄZANIA I OBCIĄŻENIA

Na terenie działki nr 40/6 nie wykonano badań gruntowo-wodnych. Nabywca na własny koszt zobowiązany jest przeprowadzić badania gruntowo-wodne.

Działka objęta jest stanowiskiem archeologicznym.

Uzbrojenie terenu na koszt nabywcy.

CENA WYWOŁAWCZA

WADIUM - 20 % wartości

MIN POSTĄPIENIE - 1% wartości

220 300,00 złotych + podatek VAT obowiązujący w dniu sprzedaży nieruchomości

44 060,00 złotych

2 210,00 złotych w zaokrągleniu do pełnych dziesiątek złotych

TERMIN POPRZEDNIEGO PRZETARGU

22 grudnia 2014r. – wynik negatywny

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium na rachunek bankowy Gminy Pyrzyce 07 2030 0045 1110 0000 0112 5470 BGŻ Oddział Pyrzyce, do dnia 15 maja 2015 roku.

Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w miejscu i w terminie podanym przez sprzedającego w zawiadomieniu, Burmistrz Pyrzyc może odstąpić od jej zawarcia. Wpłacone wadium nie podlega wówczas zwrotowi.