Działka nr 92/8 o pow. 0,2789 ha położona w obrębie Giżyn

dodano: 16-04-2015

BURMISTRZ PYRZYC
OGŁASZA DRUGI USTNY PRZETARG NIEOGRANICZONY NA SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI STANOWIĄCEJ WŁASNOŚĆ GMINY PYRZYCE

Przetarg odbędzie się w dniu 20 maja 2015 roku o godz. 9.45 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Pyrzycach przy ul. Plac Ratuszowy 1, Sala Nr 282, II piętro

NUMER DZIAŁKI

POŁOŻENIE

Działka nr 92/8 o pow. 0,2789 ha

położona w obrębie Giżyn, KW Nr SZ2T/00026526/1,

oznaczenia użytków wg ewidencji gruntów: RIV b

OPIS DZIAŁKI

Nieruchomość usytuowana jest w kompleksie identycznych 6-ciu działek przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Kompleks tych działek usytuowany jest w centralnej części wsi i posiada dostęp do utwardzonych dróg publicznych. Bezpośrednie sąsiedztwo stanowią tereny rolne uprawiane rolniczo i wolne tereny inwestycyjne, oraz nieopodal rozproszona zabudowa siedliskowa. Po przeciwległej stronie drogi dojazdowej o nawierzchni asfaltowej zlokalizowana jest nowo wybudowana świetlica wiejska z placem zabaw dla dzieci. Działka ma regularny kształt prostokąta, tren płaski nie ogrodzony. Działka rolna , nie uprawiana rolniczo – ugór. Działka posiada dostęp do podstawowego uzbrojenia usytuowanego w przyległej drodze i na nieruchomościach sąsiednich.

PRZEZNACZENIE W PLANIE ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO

Działka nie jest objęta aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego. W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Pyrzyce, przedmiotowa działka położona jest w strefie osadniczej ( wydzielone tereny osadnictwa, gdzie zabudowa jest możliwa pod warunkiem podporządkowania jej względem krajobrazowym).

Wobec przedmiotowej nieruchomości nie toczy się procedura planistyczna zmierzająca do ustalenia innej funkcji, nie podjęto uchwały o przystąpieniu do opracowania planu miejscowego ani zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Pyrzyce. Została wydana na działkę decyzja administracyjna Burmistrza Pyrzyc nr 125/2008 z dnia 21 października 2008r. znak RG – 7331/136/2008 o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie sześciu budynków mieszkalnych jednorodzinnych wraz z budową przyłączy energetycznego, wodociągowego i kanalizacyjnego, na działce 92/2 obręb Giżyn ( działka uległa podziałowi na działki nr 92/3, nr 92/4, nr 92/5, nr 92/6, nr 92/7, nr 92/8, nr 92/9 oraz decyzja nr 125A/2008 z dnia 10 października 2013r. znak IZP.RG.6730.136.08.2013 o zmianie decyzji o warunkach zabudowy.

ZOBOWIĄZANIA I OBCIĄŻENIA

Inwestor zobowiązany jest wybudować niezbędne przyłącza w ramach prowadzonej inwestycji.

CENA WYWOŁAWCZA

WADIUM - 20 % wartości

MINIMALNE POSTĄPIENIE - 1% wartości

47 300,00 złotych + podatek Vat obowiązujący w dniu sprzedaży

9 460,00 złotych

480,00 złotych w zaokrągleniu do pełnych dziesiątek złotych

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium na rachunek bankowy Gminy Pyrzyce 07 2030 0045 1110 0000 0112 5470 BGŻ Oddział Pyrzyce, do dnia 15 maja 2015r.

TERMIN POPRZEDNIEGO PRZETARGU

10 kwietnia 2015r. - wynik negatywny

Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w miejscu i w terminie podanym przez sprzedającego w zawiadomieniu, Burmistrz Pyrzyc może odstąpić od jej zawarcia. Wpłacone wadium nie podlega wówczas zwrotowi.