VIII EDYCJA PYRZYCKIEGO ŚWIĘTA SŁAWNYCH I ZASŁUŻONYCH LUDZI SPORTU

dodano: 25-02-2015

Tradycją stało się, że od 2008 roku w lutym wręczane są insygnia najlepszym  z najlepszych ludzi sportu. Jest to uroczystość, która trwale zapisała się w kalendarz imprez sportowych pyrzyckiego OSiR-u.

Do  grona laureatów, których wizerunki ozdabiają pomieszczenia hali sportowej, w ubiegły piątek (20.02.2015 r.) dołączyli: w kategorii: Działacz – Krzysztof Kordaczuk (zawodnik i trener MLKS „Sokół” Pyrzyce w latach 1969 – 1978, Dyrektor klubu i trener II –go i III-cio – ligowego zespołu „błękitnych” Stargard Szcz. Przyczynił się do rozbudowy stadionu „Błękitnych” i budowy hali sportowej w Stargardzie Szcz., Wiceprezes ZZPN w Szczecinie w latach 2001-2003. Odznaczony: Brązowym Krzyżem Zasługi, Honorową Złotą Odznaką PZPN - wręczoną przez K. Górskiego, Medalem 80-lecia PZPN oraz Odznaką „Gryfa Zachodniopomorskiego”); Trener – Jan Michalski (wychowawca medalistów Mistrzostw Polski: w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców, w lekkoatletyce i grach zespołowych, współzałożyciel Pyrzyckiego  Klubu Olimpijczyka, wychowawca wielu pokoleń nauczycieli wychowania fizycznego. Odznaczony wieloma orderami państwowymi i resortowymi m.in.: Złotym Medalem „Za Zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego”, Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego, Złotą Odznaką Działacza ZZLZS) oraz Sportowiec – Marek Kiełbasa (Mistrz Świata z Sunderland (Anglia) – 1995 rok, V-ce Mistrz Świata z Saarbrücken (Niemcy) – 1993 rok, 20-to krotny Mistrz Polski – indywidualnie i drużynowo, 4-ro krotny Mistrz Holandii w roku 1992-1997, zdobywca Pucharu Niemiec oraz Włoch w latach 90-tych, zwycięzca Plebiscytu „Kuriera Szczecińskiego” – w kategorii Sportowiec roku 1995 oraz zwycięzca Plebiscytu Gazety Ziemi Pyrzyckiej i Radia Plus na Sportowców 50-cio lecia – 1999 rok).

Podczas piątkowej uroczystości  łączyliśmy się przez skype ze Stanisławem Hawryszko, który w 2007 roku zainspirował ówczesnego dyrektora OSiR-u - Marka Olecha, aby ostatecznie 18 lutego 2008 roku mogła pełnym blaskiem zakwitnąć I Galeria Dekoracji Laureatów Sławnych i Zasłużonych Ludzi Sportu Ziemi Pyrzyckiej. I tak trwa do dziś. Pan Stanisław od wielu lat mieszka w Kanadzie, ale zawsze towarzyszy nam duchem podczas uroczystości.

Ważnym akcentem Gali jest specjalnie przygotowana oprawa artystyczna, która ma być różnorodna i niepowtarzalna oraz jedyna w swoim rodzaju. W nastrojową atmosferę wieczoru gości wprowadzili artyści ze Szczecina i Stargardu Szcz.

Piękno dźwięków zaprezentował Zespół San – Sebastian, którego menagerem jest Wojciech Bednarek. Mistrzowski kwartet w charakterystycznym dla siebie wirtuozow­sko-ekspresyjnym stylu w kilku odsłonach wykonał składankę utworów z czołowych miejsc na listach przebojów.

Finezyjną ekspresję ruchową podziwiać mogliśmy dzięki nietuzinkowym układom i barwnym strojom w specjalnie przygotowanych choreografiach: Kings of Flava oraz Black Spydaz. Jest to mieszanka tańca Break Dance, pochodzącego prosto z Nowego Yorku, Dancehallu z Jamajki, Hip Hopu,  akrobacji oraz dużej dawki energii, co połączyło się w niesamowite show taneczne.

Natomiast młoda piosenkarka i kompozytorka - Patrycja Kijko - mieszając muzykę taneczną i soul  pokazała, że jest wokalistą uniwersalną. Wykonane dzieła były piękną ucztą duchową, a jej zadziwiająca barwa głosu wwiercała się przez uszy prosto w serce słuchającego.

Występy były dopełnieniem wartości, które niesie ze sobą Gala „Hall of Fame”. Sport czerpie ze sztuki to co piękne i wartościowe, a sztuka humanizuje sport. Dlatego też pyrzycka uroczystość honorowania zasłużonych pozostanie na zawsze „wielka” i niepowtarzalna.

Organizatorzy serdecznie dziękują, za okazane po raz kolejny dobro i pomocną dłoń. Doceniają wniesione zaangażowanie i wsparcie w zorganizowanie tak wspaniałej uroczystości:

• Marzenie Podzińskiej – Burmistrzowi Pyrzyc;
  • Krystynie Marszałek – Członkini Honorowej Kapituły Hall of Fame;
  • Ewie Bogackiej Prezesowi BACKER OBR w Pyrzycach i Członkini Honorowej Kapituły Hall of Fame;
  • Właścicielowi Stacji Paliw „FARAON” w Pyrzycach;
  • Krzysztofowi Wancerzowi Prezesowi Pyrzyckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego;
  • Właścicielowi Zakładu Budownictwa Ogólnego „LEGOBUD” w Pyrzycach
  • Dariuszowi Zybała – Właścicielowi Zakładu Przetwórstwa Mięsnego w Tetyniu, Sklepu w Pyrzycach – ul. 1-go Maja;
  • Marcinowi Maduzi Właścicielowi Firmy MAGO – Skład Opału w Pyrzycach;
  • Mirosławowi Skrobkowi Prezesowi Zarządu Pyrzycko – Stargardzkiego Banku Spółdzielczego w Pyrzycach;
  • Rafałowi Krzentowskiemu Właścicielowi Kwiaciarni GRACJA w Pyrzycach;
  • Grzegorzowi Strychaninowi Właścicielowi Sklepu Rowerowego ROMET – PARTNER w Pyrzycach;
  • Prowadzącym: Roksanie Herman i Piotrowi Olechowi
  • Michałow Franiakowi – Dyrektorowi Pyrzyckiego Domu Kultury;
  • Romkowi Fijałkowskiemu – za dekorację,
  • Grzegorzowi Karaźniewiczowi – za dźwięk;
  • Mariuszowi Rojkowi za obsługę multimedialną;

oraz sponsorom transmisji, którymi byli:

• Zakład Usługowo – Handlowy „LOGUM” w Pyrzycach;
  • Restauracja „PARK” Pyrzyce;