Powrócił Memoriał im. Andrzeja Ananicza

dodano: 17-12-2014

W minioną sobotę (13.12.2014 r.) w hali sportowej im. Polskich Olimpijczyków w Pyrzycach odbyła się VII edycja Halowego Turnieju Piłkarskiego Trampkarzy im. Andrzeja Ananicza. W zawodach, które upamiętniają wieloletniego zawodnika i działacza miejscowego "Sokoła" zwyciężyli młodzi piłkarze BŁĘKITNYCH Wronki przed SALOSEM Szczecin i STILONEM Gorzów Wlkp.

Memoriałowe rozgrywki powróciły do kalendarza sportowego po trzech latach przerwy. Rolę gospodarza imprezy – oprócz rodziny Ananiczów pełniła burmistrz elekt Pyrzyc – Marzena Podzińska oraz nowo powołany starosta pyrzycki – Kazimierz Lipiński. Patronat honorowy nad zawodami objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego – Olgierd Geblewicz, a zawody organizacyjnie wspomagał Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej.

Do tak dostojnych włodarzy i oficjeli dostroili sie znakomitą grą na parkiecie młodzi piłkarze. Trzynastoletni chłopcy stworzyli niesamowicie atrakcyjne widowisko. Stawka ośmiu drużyn grała systemem "każdy z każdym", a kolejny mecz zmieniał czołówkę tabeli. Po przedostatniej kolejce jeszcze sześc drużyn miało realnae szanse na końcowy sukces turnieju. Dopiero cztery ostatnie mecze ustaliły miejsca na podium i pozostałe lokaty, które zajęli: 4. KOTWICA Kołobrzeg, 5. BŁĘKITNI Stargard Szcz., 6. SP FASE Szczecin, 7. DWÓJKA Kostrzyn n/Odrą i 8. SOKÓŁ Pyrzyce.

Tradycyjnie z Pyrzyc nikt z pustymi rękoma nie wyjechał. Wszystkie ekipy otrzymały okazałe puchary, a na piersiach trampkarzy i trenerów zawisły pamiątkowe medale. Nagrodami uhonorowano również trenerów trzech najlepszych drużyn oraz po jednym zawodniku z każdego zespołu. Trzy najbardziej prestiżowe trofea indywidualne (statuetki i sprzęt sportowy) trafiły do rąk: najlepszego zawodnika turnieju – Wojciecha Kacprzyka (BŁĘKITNI Stargard Szcz.), najlepszego bramkarza – Daniela Szulca (BŁĘKITNI Wronki) oraz "króla strzelców" – super snajpera SALOSU Jakuba Konieczyńskiego z szesnastoma bramkami.

W opinii wszystkich uczestników zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Dało się również wyczuć przyjazną atmosterę, którą obecni na hali przypisywali włodarzom miasta i powiatu. Układ ten wróży memoriałowi dalszymi udanymi edycjami. Oby partnerstwo takie przełożyło sie także na pozostałe sfery życia pyrzyckiego społeczeństwa.

Red. Justyna Gredka
OSiR Pyrzyce