• Pic 9
logo

Pyrzyczanie na XXVI Goleniowskiej Mili Niepodległości

dodano: 13-11-2014

Lekkoatleci Ludowego Klubu Sportowego „Spartakus” Pyrzyce corocznie obchodzą Narodowe Święto Niepodległości poprzez start w Goleniowskiej Mili Niepodległości. Pomimo, że pyrzyccy dygnitarze partyjni – lekko ujmując – nieprzychylni są lekkiej atletyce, grupa sportowych zapaleńców z inicjatywy trenera Dariusz Kufla również w tym roku w dniu 11 listopada 2014 roku uczestniczyła w XXVI edycji Goleniowskiej Mili Niepodległości. Była to głównie młodzież trenująca na Orliku w Krzemlinie, jak i starsi weterani biegów długich – zawodnicy klubu. Chociaż nie odnieśli oni znaczących sukcesów w tych zawodach, to należy pochwalić ich za ambitną postawę i sportową walkę. W rankingu najlepiej wypadła Wiktoria Dziobek, zajmując 34 miejsce na dystansie jednej mili juniorek młodszych (1609m). Natomiast z dobrej strony pokazała się Zuzanna Grudzień, która w młodzieżowym biegu szkół podstawowych na nieco krótszym  dystansie niż mila (600m) zajęła 36 miejsce. Remigiusz Ogłoza i Tomasz Kozioł w biegu głównym – Biegu Gaz-System S.A. na dystansie 10 km, pomimo walki, odnieśli mniejsze sukcesy, zajmując dalsze miejsca, tak jak Ariel Rzeźnikowski i Dariusz Kufel w biegu Mila OPEN.

Jednak prawdziwą niespodziankę sprawili byli zawodnicy „Spartakusa” Pyrzyce – pyrzyczanie i wychowankowie trenera Dariusza Kufla reprezentujący obecnie barwy WMLKS „Pomorze” Stargard Szczeciński i trenujący pod okiem koordynatora ZZLA Zbigniewa Krzyśka. Zwycięzcą mili juniorów młodszych został Jakub Woźniak, potwierdzając tym samym, że jest najlepszym biegaczem w tej kategorii w województwie zachodniopomorskim. Natomiast bohaterem biegu głównego Biegu Gaz-System S.A. na dystansie 10 km został Wojciech Piwowarczyk, który co prawda zajął wydawałoby się odległe szóste miejsce, ale uległ on jedynie pięciorgu czarnoskórym kenijskim biegaczom, przez co był najlepszym Polakiem w tym trudnym biegu.

Sukces pyrzyczanina, poza radością, przypomina również smutny fakt, że obecni włodarze naszego miasta nie stwarzają odpowiednich warunków dla utalentowanej młodzieży pyrzyckiej, by ta mogła się sportowo rozwijać.