WERNISAŻ "TWORZYĆ KAŻDY MOŻE ..."

dodano: 13-11-2014

W dniu 7 listopada 2014 r., o godzinie 17:00  w  Gmachu Urzędu Miejskiego w Pyrzycach odbył się wernisaż poświęcony twórczości plastycznej członków Stowarzyszenia Romów  „PATRA” pod kierownictwem p. Krystyny Tabaczyk, która jest Prezesem oraz inicjatorem wielu imprez kulturalnych cieszących się wielkim zainteresowaniem wśród wszystkich mieszkańców Pyrzyc oraz okolic.

Na uroczystą  prezentacje  przybyli  Jerzy Marek Olech Burmistrz Pyrzyc , Agnieszka Odachowska W-ce Burmistrz oraz mieszkańcy Pyrzyc.

W pierwszej części Członkowie Stowarzyszenia obszernie omówili wystawione prace wdrażając przy tym wiele osobistych przemyśleń i intensywność  przeżyć.

Atmosferę umilał zespół „CIERCHAJ”  wraz  romskimi tancerkami w bogato zdobionych strojach.

Tegoroczna ekspozycja  pod nazwą „Tworzyć każdy może” miała na celu przybliżyć wszystkim zainteresowanym specyfikę codziennego życia Romów.

Autorami prac są m.in. Krystyna Tabaczyk, Bianka Łakatosz, Beata Łakatosz, Stefan Makuła, Halina Łakatosz, Syntia Bryk, Jonatan Tabaczyk, Mura Galicka oraz Patrycja Łakatosz, której praca artystyczna została przekazana na  ręce Burmistrza Pyrzyc wraz z podziękowaniami za wspieranie dotychczasowych działań Stowarzyszenia „PATRA”.

Autorzy prac zostali nagrodzeni upominkami, a  zebrani mogli posilić  się wykwintnymi słodkościami.

Burmistrz Jerzy Marek Olech serdecznie dziękuję za współpracę i życzy dalszych sukcesów artystycznych.

Wystawione ekspozycję można zobaczyć w holu Urzędu Miejskiego w Pyrzycach do dnia 28 listopada 2014 r.

D.C.