Jubileusz 50 i 60-lecia pożycia małżeńskiego !

dodano: 20-10-2014

Co roku w naszej Gminie, tradycyjnie organizowane jest wręczenie medali parom za długoletnie pożycie małżeńskie. Ten wyjątkowy dzień odbył się 17 października 2014 r. w Pyrzyckim Domu Kultury.

Złote gody wraz ze swoimi najbliższymi świętowali Państwo Genowefa i Jerzy Borowik, Halina i Czesław Borysewiczowie, Maria i Mieczysław Chrzanowscy, Stefania i Marian Furmańscy, Maria i Bolesław Garczyńscy,  Kazimiera i Józef Grabowscy, Krystyna i Władysław Karneccy, Danuta i Jan Królikowscy, Kazimiera i Eugeniusz Kruszyńscy, Maria i Wadysław Kurkowscy, Maria i Wiesław Lewandowscy, Renata i Jan Olejniczakowie,  Jadwiga i Wojciech Siatczyńscy , Genowefa i Henryk Sikorscy, Ludwika i Tadeusz Strep, Marianna i Zygmunt Strzelczykowie, Krystyna i Józef Surmaczowie, Maria i Brunon Szymańscy, Regina i Zdzisław Wojtaszakowie oraz Państwo  Irena i Zenon Lorentowie, którzy obchodzili diamentowe gody. Niesetety, z przyczyn zdrowotnych w tym dniu nie mogli być z  nami Państwo Maria i Izydor Jędrowscy, Halina i Eugeniusz Pawłowscy oraz Marianna i Jan Maliccy.

Małżonkowie z gminy Pyrzyce w  tym dniu otrzymali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane przez Prezydenta RP. Odznaczenia te wręczył Burmistrz Pyrzyc Jerzy Marek Olech wraz z Kierowniczką Urzędu Stanu Cywilnego Aleksandrą Wszoła. Ponadto Jubilaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje, monografie oraz upominki. Panie dodatkowo otrzymały piękną, białą różę. Przybyłym parom Burmistrz złożył najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i długich lat życia. Oczywiście nie zabrakło wspomnień i uroczystego toastu. Po odśpiewaniu tradycyjnego „Sto lat” podniosłą chwilę uczczono wznosząc toast symboliczną lampką szampana. Dostojni Jubilaci podczas uroczystości nie kryli łez wzruszenia.

Po oficjalnych uroczystościach Burmistrz Gminy i  Miasta Pyrzyce raz jeszcze pogratulował wszystkim Jubilatom, że wytrwali tak długie lata w  miłości, wierności, wzajemnym szacunku i życzliwości wobec siebie, a ksiądz proboszcz Zbigniew Rakiej życzył jubilatom kolejnych pięknych jubileuszy pożycia małżeńskiego.

W imieniu wszystkich dostojnych jubilatów serdeczne podziękowania za przygotowanie uroczystości złożył  Kazimierz Kruszyński oraz Henryk Sikorski, którzy podziękowali również Burmistrzowi za wszystko, co zrobił dla Gminy od początku swojej kadencji.

Uroczystość uprzyjemnił występ Aleksandry Paprockiej, Hani Rojek oraz Zespołu Śpiewaczego Seniorita. Na koniec  uroczystości wystąpiła Kapela Pyrzyczanie oraz zaproszono Jubilatów wraz z  gośćmi  na poczęstunek tortem oraz kawą.

Aleksandra Nowakowska