ZAGOSPODAROWANIE TERENU WZDŁUŻ ŚCIEŻKI ROWEROWEJ

dodano: 26-09-2014

Władze Gminy Pyrzyce podjęły działania mające na celu efektywniejsze zagospodarowanie terenu wzdłuż ścieżki rowerowej, przebiegającej na odcinku od ul. Stargardzkiej, aż do granic gminy Pyrzyce w miejscowości Brzesko.

Zaplanowano wykonanie pięciu miejsc rekreacyjno-wypoczynkowych na trasie Mechowo – Brzesko. Wyznaczone miejsca zostaną utwardzone i wyposażone w małą architekturę: stojaki na rowery, kosze na śmieci, ławki. Na jednym z wyznaczonych miejsc będzie wykonany grill. Większe place wzbogacone będą w stoły parkingowe. Użytkownicy będą mieli także możliwość zapoznania się z walorami przyrodniczymi oraz historią miejscowości z informacji zamieszczonej na tablicy informacyjnej.

Realizowane zadanie zagospodarowania terenu współfinansowane będzie ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 tj. wdrażanie lokalnej strategii rozwoju dla małych projektów objętych PROW za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ziemi Pyrzyckiej.

Całkowity koszt zadania wynosi 49.000,00 zł.

Prace zostaną wykonane przez firmę BUD-SERWIS, której właścicielem jest p. Norbert Woźniak.

Dawid Cupa