MIĘDZYGMINNE ZAWODY SPORTOWO – POŻARNICZE

dodano: 17-09-2014

W dniu 13 września 2014 r., zorganizowano w Brzesku Międzygminne Zawody Sportowo – Pożarnicze, których organizatorem była Ochotnicza Straż Pożarna w Brzesku przy współudziale organizacyjnym pracowników Urzędu Miejskiego p. Jerzego Wrońskiego oraz p.Tomasza Nowakowskiego. Komisje sędziowską powołał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach Bryg. Mirosław Rabiega a sędzią głównym zawodów był Bryg. Romuald Kędzierski.

Burmistrz Pyrzyc Jerzy Marek Olech otworzył Zawody Strażackie witając wszystkich przybyłych gości w tym: z-cę Burmistrza Panią Agnieszkę Odachowską, uczestników drużyn startujących w konkurencjach, sędziów Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach oraz przybyłych gości. Burmistrz Pyrzyc życzył wszystkim uczestnikom osiągnięcia jak najlepszych wyników w konkurencjach.

Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej Jerzy Wroński poprowadził konkurencje drużynowe oraz ogłosił wyniki kolejno pięciu startujących drużyn w następujących kategoriach:

WYNIKI

Należy zwrócić uwagę na drużynę OSP OBROMINO, gdyż startowali oni w zawodach bojowych posiadając pompę z lat 70 tych (typ PO 5). Pomimo jej starej technologii drużyna OSP Obromino uplasowała się na drugiej pozycji zaraz za OSP PYRZYCE.

Drużyny, które zajęły trzy pierwsze miejsca otrzymały z rąk Burmistrza Pyrzyc Jerzego Marka Olecha, z-cy Burmistrza Pyrzyc Agnieszki Odachowskiej oraz Radnego Rady Powiatu Pyrzyckiego Walentego Darczuka zwycięskie puchary.

Jerzy Marek Olech podziękował wszystkim strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach za sprawną organizację sędziowską oraz wyraził zadowolenie, z wysokiego poziomu jaki prezentowali zawodnicy, których grę wspierali liczni kibice, stwarzając miłą, a zarazem gorącą atmosferę wzajemnej rywalizacji.

Podziękowania otrzymał również Komendant Gminny Ochotniczej Straży Pożarnej Jerzy Wroński za sprawnie przeprowadzone konkurencje sportowo – pożarnicze.

Na koniec zawodów strażackich wszyscy uczestnicy udali się w kierunku kuchni polowej gdzie mogli posilić się gorącą grochówką.

Dawid Cupa