POŻEGNANIE LATA 2014

dodano: 27-08-2014

23 sierpnia 2014 roku na terenie parku  im. św . Jana Pawła  II odbył się festyn pod nazwą „Pożegnanie lata”  .  Głównym organizatorem festynu był  Burmistrz Pyrzyc Jerzy Marek Olech.  Impreza rozpoczęła się  rajdem rowerowym „Szlakiem Pyrzyckich Zabytków” Na starcie Pan Burmistrz  zapoznał licznie zgromadzonych  przybyłych oraz  miejscowych cyklistów z dokładnym celem rajdu wskazując, iż trasa ma charakter nie tylko turystyczny ale i  poznawczy  w zakresie historii naszych zabytków.  Wszelkich informacji w miejscach  upamiętniających  określone wydarzenia,  tj. „Wzgórze Chramowe, Studnia św. Ottona, Biblioteka  Publiczna, Pomnik –czołg” przekazywał pan mgr Arkadiusz  Małecki.  Po powrocie, młodsi jak i starsi   uczestnicy rajdu mogli posilić się znakomitym jedzeniem z grilla.

Oficjalne otwarcie festynu nastąpiło o godz. 13.20  Burmistrz Pyrzyc Jerzy Marek Olech serdecznie przywitał mieszkańców, partnerów imprezy oraz sponsorów dziękując za pomoc w  jej finalizacji.

W programie festynu znalazły się, m.in.  konkursy i gry prowadzone przez animatora, który sukcesywnie wprowadzał najmłodszych uczestników  w  dobry nastrój poprzez liczne konkursy.  Na śmiałków czekał  rowerowy tor przeszkód oraz  możliwość wykazania się wiedzą w zakresie przepisów o ruchu drogowym.  Szkoła Tańca  „SAVE THE BEAT“ zaprezentowała swój profesjonalny taniec włączając najmłodszych uczestników do udziału w konkursie. Ogromną radość sprawił dzieciom moment wręczenia nagród z rąk Pana Burmistrza.   Duże zainteresowanie wśród uczestników festynu  zyskała możliwość oznakowania roweru  przez funkcjonariuszy KPP w Pyrzycach oraz pokaz sprzętu Ochotniczej Straży Pożarnej . Wielką frajdę sprawił również uczestnikom Klub Motorowy „Partyzanci”, który małym jak          i dużym oferował niezapomniane przejażdżki.

W programie znalazła się również darmowa degustacja ryb wraz z konkursem kulinarnym w ramach  kampanii promocyjnej „Jedz ryby, będziesz zdrów”.  Dzieci mogły wykonać także makijaż kolorowymi farbami oraz poszaleć  na zjeżdżalniach , dmuchanych zamkach, pobawić się w piaskownicy czy namalować swoje wspomnienia z wakacji. Wydział Infrastruktury Komunalnej i Ochrony środowiska Urzędu Miejskiego w Pyrzycach zachęcał do wzięcia udziału w loterii z pytaniami na temat wiedzy przyrodniczej na trenie gminy Pyrzyce . Można było również skorzystać z fachowej pomocy  doradczej pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej.

Po wcześniejszych  eliminacjach do finału CROSS&FIT nadszedł czas, aby grupa „Fanaberia siłownia&fitness” przeprowadziła  finałowe zawody w biegu połączone z wyciskaniem ciężarów z przysiadem. Konkurencja była bardzo ciężka, jednak każdy z zawodników ukończył zawody zajmując określone miejsce w klasyfikacji od 1 – 3. Po wręczeniu nagród zwycięzcom na uczestników tychże zawodów czekała jeszcze jedna niespodzianka ufundowana przez Burmistrza Pyrzyc. Była to loteria balonowa ze szczęśliwym losem. Zwycięzca otrzymał tablet elektroniczny.

Uczestnicy festynu mogli zapoznać się również z kultura romską, w tym między innymi  z tradycją wspaniałej kuchni oraz muzyką i tańcem w wykonaniu zespołów cygańskich w tym naszego pyrzyckiego Zespołu „Cierchaj” . Na scenie pojawiły się piękne tancerki romskie w bogato zdobionych kolorowych strojach  i można było zauważyć wiele entuzjazmu wśród ludzi którzy bawili się tańcząc i klaszcząc przy wspaniałych występach Pyrzyckich Romów.

Jak widać „Pożegnanie lata” nie zawsze musi kojarzyć się  z myślą  nadchodzącej astronomicznej jesieni i zmieniającej się aury.

Burmistrz Pyrzyc Jerzy Marek Olech dziękuje wszystkim partnerom , patronom medialnym  oraz sponsorom  imprezy którzy przyczynili się swoim wielkim zaangażowaniem w realizacje festynu .

Serdeczne podziękowania dla sponsorów, którymi byli:

Pani Monika Wrzosek – Firma Topp,

Pan Marek Zybała – Przetwórstwo Mięsne

Integracyjny Klub Sportowy -  Spartakus

Fanaberia – Siłownia&Fitness

Espol Sp.z o.o.-Internet , telefon , telewizja

Współorganizatorami byli :

Pyrzycki Dom Kultury

Ośrodek Sportu i Rekreacji

Pyrzycka Biblioteka Publiczna

Ośrodek Pomocy Społecznej

Stowarzyszenie „Patra”