Festynów rodzinnych ciąg dalszy!

dodano: 19-08-2014

16 sierpień br. obfitował w mnóstwo imprez i festynów na terenie Naszej Gminy. W miejscowości Nowielin odbył się już tradycyjny, coroczny festyn rodzinny. Przygotowała go Pani Sołtys Bogumiła Kołodziej wraz z Radą Sołecką i mieszkańcami Nowielina. Gmina Pyrzyce wsparła działania poprzez zakup słodyczy oraz artykułów szkolnych dla dzieci, które brały udział w konkursach.

W przygotowanie włączyli się jak zwykle ochotnicy z OSP Nowielin. Atrakcji, które przygotowała rada sołectwa wraz z mieszkańcami  było bardzo wiele, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Odbyły się różne konkursy dla dzieci, między innymi konkurs plastyczny oraz śpiewanie piosenek. Nie zabrakło również innych atrakcji takich jak malowanie twarzy, zawody na macie, pogadanka Policjantów na temat bezpiecznych wakacji i dużo informacji w formie plakatów i folderów. Najmłodsi uczestnicy festynu zachwyceni byli zabawą na dmuchanym zamku. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawie drużynowej jaką był hokej.   Za konkursy zostały przewidziane nagrody takie jak ciasteczka, batoniki oraz soczki, które okazały się dobrym rozwiązaniem na upalny dzień. Stroną sportowo-rekreacyjną zajął się jak zwykle Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Spółdzielnia Socjalna z Rzepnowa przygotowała obficie zaopatrzony bar, wraz ze słodkościami, nie brakowało słodyczy dla dzieci i zimnych napojów. Trochę w innej formie przygotowano loterię fantową. Można było kupować losy za symboliczną złotówkę, ale tylko jeden kupon był wygrany. Oczywiście nagrodę w postaci roweru ufundował Burmistrz Pyrzyc Jerzy Marek Olech. Gratulujemy zwycięscy i sponsorowi. Nowielin odwiedziło liczne grono osób z sąsiednich wsi, gościem była Pani Sołtys z Krzemlina Magdalena Wodzińska, Sołtys z Rzepnowa Lucyna Wilgocka oraz miejscowi mieszkańcy, którzy mieli później okazję pobawić się na zabawie z okazji festynu i zakończenia lata.

Kolejną miejscowością gdzie zorganizowano festyn rodzinny były Pstrowice. Nieduża miejscowość, ale atmosfera zabawy i licznie przybyli goście dostarczyli mnóstwo wrażeń. Dużo dzieci, które przyjechały na wakacje do rodzin skorzystało z gier i zabaw przygotowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach. Na twarzach dzieci widniało zadowolenie, z czego można wywnioskować, że zabawa była udana. Pani Dyrektor Renta Michalska dzielnie się zmagała zarówno z dziećmi jak i dorosłymi. Dorośli również świetnie się bawili wraz ze swoimi pociechami.  Mieszkanki Pstrowic przygotowały wiele smakołyków w formie  ciast, które były tanie i smaczne. Do jedzenia były również gorące kiełbaski z grilla. Zabawa była na tyle fajna, ze jedna z mieszkanek odważyła się zaśpiewać i wspólnie zgromadzeni uczestnicy bili brawa . Super, dziękujemy za odwagę. Swoich sił w śpiewaniu próbowały także dzieci, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami od swoich rówieśników,

A całą aurę dobrego nastroju napędzał miejscowy grajek Pan Sławek Ocimek. Sołectwo ufundowało mnóstwo słodyczy i napoi dla osób biorących udział w zabawach i konkursach. Na zakończenie festynu około godziny 20 tradycyjnie już odbyła się zabawa dla dorosłych.

M.N.