Festyn rodzinny w Ryszewku

dodano: 18-08-2014

Kolejną miejscowością gminy Pyrzyce, gdzie odbył się festyn rodzinny było Ryszewko. Tutaj także nie zabrakło nam atrakcji jakie przygotowała rada sołecka  wraz z mieszkańcami przy dużym zaangażowaniu sołtysa  Jacka Tychońca.  Nierozłącznym elementem każdego festynu jest loteria fantowa, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Fanty zostały wszystkie wysprzedane w krótkim czasie. Nagrodą główną podobnie ja k w Turzu był rower ufundowany przez Burmistrza Pyrzyc Jerzego Marka Olecha. Dodatkowymi nagrodami była wycieczka dla dwóch osób do Berlina - sponsorami których byli Państwo Goch właściciele Biura Podróży Maria, oraz dwie nagrody niespodzianki ufundowane przez Panią Beatę Fibich.

Mieszkanki Ryszewka przygotowały wiele smakołyków, które można było nabyć za niewielką kwotę. Dodatkową atrakcją festynu była licytacja obrazów i torta.  Licytacje zaczęły się od 30 zł a kończyły nawet na 200zł. Dużego pięknego torta  wylicytował za kwotę 150 zł Burmistrz Marek Olech, którego później podzielił i rozdał wszystkim chętnym. Kilka osób wylicytowało obrazy namalowane przez mieszkańca Ryszewka.

Ośrodek Sportu i Rekreacji znowu zaskoczył fajnymi konkurencjami, w których brały udział zarówno dzieci jak i dorośli.  Najmłodsi uczestnicy festynu mogli poskakać na zamku dmuchanym i pomalować swoje ładne buźki. Dorośli natomiast mogli potańczyć na zabawie. Gratulujemy pomysłu i trafnego spożytkowania zarobionych pieniędzy.

M. N.