Święto Policji

dodano: 21-07-2014

Święto Policji to wyjątkowy dzień, w którym składam wszystkim policjantom oraz pracownikom cywilnym  wyrazy szczerego uznania dla zaangażowania okazywanego w służbie i pracy na rzecz systematycznej poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszej Gminy.

Wasz  trud włożony w utrzymanie obronności i porządku publicznego jest jedną z najważniejszych potrzeb społecznych. Policjant to zawód szczególny, który nie przestaje być na służbie nawet wtedy, kiedy zdejmie mundur. Zawsze jest zobowiązany do niesienia pomocy tym, którzy jej oczekują. Zawód ten wymaga wielu trudów i wyrzeczeń oraz podejmowania niebezpiecznych wezwań, gdzie czasem ponosi się ofiarę najwyższą – ofiarę życia.

Pragnę wyrazić życzenia, aby spełnianie powinności służbowych pozostało źródłem satysfakcji ku pożytkowi Ojczyzny i jej społeczności. Łącząc wyrazy szacunku i poważania proszę o przyjęcie życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym.

Burmistrz Pyrzyc

Jerzy marek Olech