dodano: 10-06-2014

ZAPROSZENIE DO UCZESTNICTWA
W PROGRAMIE STYPENDIÓW POMOSTOWYCH 2014/2015

Rusza XIII edycja Programu Stypendiów Pomostowych.
Wnioski o stypendium należy wypełnić – on-line w terminie od 1 lipca do 18 sierpnia br. do godziny 16:00 na formularzach dostępnych na stronie internetowej www.stypendia-pomostowe.pl.

Następnie wydrukowany wniosek wraz z załącznikami przyszli studenci muszą przekazać do odpowiedniego Oddziału Terenowego ANR do 22 sierpnia br.

O stypendia mogą ubiegać się tegoroczni maturzyści spełniający następujące kryteria: dostaną się na I rok dziennych studiów I stopnia realizowanych w polskich uczelniach publicznych mających uprawnienia magisterskie lub jednolitych studiów magisterskich realizowanych w polskich uczelniach publicznych, są dziećmi byłych pracowników PGR, którzy byli zatrudnieni w tych gospodarstwach na podstawie umowy o pracę w okresie co najmniej 2 lat, mieszkają na terenach wiejskich lub w miastach do 20 tys. mieszkańców, pochodzą z rodzin, w których dochód netto na osobę w rodzinie albo dochód osoby uczącej się nie przekracza 1176 zł lub 1344 zł, gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej bądź w www.stypendia-pomostowe.pl Oddziałach Terenowych Agencji Nieruchomości Rolnych.

Dla obszaru Gminy Pyrzyce, najbliższym jest Oddział Terenowy ANR w Szczecinie, ul. Matejki 6b.

Burmistrz Pyrzyc
Jerzy Marek Olech