DZIEŃ KOMBATANTA

dodano: 18-04-2014

Burmistrz Pyrzyc Marek Olech składając życzenia kombatantom ze Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Pyrzycach, zwrócił uwagę na to, co w życiu jest najważniejsze i najcenniejsze – na umiłowanie ideałów jakimi są wolność, honor i ojczyzna.

Podziękował za ofiarność i wyraził uznanie dla weteranów za kultywowanie patriotyzmu w najtrudniejszych czasach zniewolenia oraz walki o pokój, prawdę i godność.

Na uroczyste spotkanie z okazji Dnia Kombatanta gości zaprosił burmistrz wraz z dyrektorem Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej – Ewą Loba - Diakité do gmachu szkoły. Wśród gości byli również członkowie pyrzyckich oddziałów Związku Sybiraków oraz Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę. Uroczystość rozpoczęła się koncertem muzyki patriotycznej w wykonaniu uczniów PSM – Oliwi Prajzendanc (gitara) – M. Drożdżowski „Mała tęsknota”, Hanny Zielińskiej (skrzypce) – J. Garścia „Krakowiak” komp.. J. Iwanciw, Magdaleny Pszczoły (flet) – P. Czajkowski „Łabędź” komp.. J.Iwanciw, Mateusza Fejczuka (akordeon) – J.Szadow „Na wzgórzach Mandżurii”, Wojciecha Kasperskiego (wiolonczela) – R. Teiner Andante komp.. J.Iwanciw, Anny Zienkiewicz (fortepian) – F.Chopin Walc a-moll op. pośm., Oskara Sekutowicza (klarnet) – E. Bozza Aria komp.. J.Iwanciw, Marty Dzięgielewskiej (fortepian) – S.Majkapar Preludium. Po wzruszającym koncercie goście przy poczęstunku i w miłej, rodzinnej atmosferze wspominali miniony czas.

M.W.